İngilizcelerini geliştirmek isteyenler için görüntülü konuşma

Speaking Exchange isimli hizmet İngilizcelerini geliştirmek isteyen Brezilyalı öğrencilerin Amerika’da huzur evinde yaşayan yaşlılarla görüntülü konuşma yapmasını sağlıyor.

Khan Academy gibi platformlar, YouTube öğreticileri ve hatta Koe gibi eğitici video oyunları sayesinde online eğitim patlamış durumda. Bununla birlikte dil öğrenmenin en iyi yolu düzenli biçimde yabancılarla birebir konuşmaktan geçer. Bunu gerçekleştirmek amacıyla yola çıkan Speaking Exchange isimli yeni hizmet İngilizcelerini geliştirmek isteyen Brezilyalı öğrencilerin Amerika’da huzur evinde yaşayan yaşlılarla görüntülü konuşma yapmasını sağlıyor.

Dil okulu CNA tarafından hayata geçirilen proje İngilizce konuşulan ülkelere gidecek parası olmayan öğrencilerin ana dili İngilizce olan kişilerle tam zamanlı sohbet etmesini sağlıyor. Bununla beraber huzur evinde yaşayan yaşlıların da yeni birileriyle sohbet etmesine olanak veriyor. Öğrenciler sınıftayken programa giriyorlar ve online olan yaşlılardan birini seçiyorlar. Daha sonra görüntülü konuşma başlıyor. Yaşlılar ve öğrenciler istediği kadar sohbet edebiliyor. Öğrencilerin kendilerini dinleyebilmeleri ve öğretmenlerin öğrencilerin performansını değerlendirebilmeleri için sohbetler özel YouTube videosu olarak kayıt altına da alınıyor.

Bu muhteşem girişim projesiyle ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

Speaking Exchange hem dil öğrencilerinin becerilerini geliştirmesine yardımcı olarak hem de yaşlı insanların daha aktif ve dünyayla daha sıkı ilişkiler kurmasını sağlayarak online eğitime daha kişisel dokunuşlar katıyor.

Örnek girişimcilik projelerini ve en güzel iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir