Radyasyona karşı korumalı iç çamaşırları

Safety Shorts (güvenli şortlar), genç Avustralyalı öğrencilerden oluşan bir takımın geliştirdiği radyasyona karşı korumalı iç giyim ürünü. Yaşları 18 ile 23 arasında değişen gençler içi tasarlanmış ürün, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarların yarattığı radyasyondan kaynaklı kısırlık ve diğer medikal problemlerden korumayı amaçlıyor.

Telefonunuzu pantolonunuzun cebine sıklıkla koyar mısınız? O zaman halihazırda risk altındasınız demektir, ya da en azından yapılan bir dizi test sonuçlarına göre kanıtlanmış bulunuyor ki, radyasyon insan vücudunda bazı kalıcı hasarlara sebep olabiliyor. Neyse ki artık bu problemin önüne geçmenin artık bir yolu var. Kısırlık, iktidarsızlık gibi ciddi ve dönüşü olmayan sağlık problemleriniz için tek ihtiyacınız olan Sorts ( güvenli şortlar). Bu özel giyim ürünlerinde kullanılan malzeme, incecik gümüş teller. Mobil telefonlar ya da laptoplar tarafından emilen radyasyonu yüzde 99 oranında geri çeviriyor.

Bu harika girişimcilik projesine dahil olan öğrencilerden Rico Kogleck’in açıklamasına göre, bir gün sınıfta radyasyon ve kötü etkilerinden konuşulduğu sırada bu fikirle çıkageliyor. Kendimizi nasıl koruyabileceğimiz üzerine düşünmeye başlıyor ve bu radyasyondan koruyucu şort fikrine ulaşıyor. Kendisi ve 4 arkadaşı bu ürün üzerinde 1 sene çalışıyorlar. Benzer bir kumaşın Almanya’da yapıldığını öğrenmeleri hayal kırıklığına yol açsa da kimsenin bu kumaştan bokser yapmak aklına gelmediğinden yollarına devam ediyorlar.

Şimdi de genç girişimciler Safety Shorts ürününün geleceğini inşa etmeye çalışıyorlar. Sürekli bilgisayar başında bulunan ve ceplerinden telefon eksik olmayan insanlara hitap eden bu ürünün, önümüzdeki günlerde tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Güvenli Şortlar Avusturya’da 42 dolardan satışa çıkarılmış bulunuyor.

Ülkemizde henüz adı geçmeyen bu girişimcilik ürünü cesur girişimciler tarafından harika bir yatırım fırsatını dönüştürülebilir.

Dünyanın dört bir yanından en güzel girişimcilik projelerini ve yaratıcı iş fikirlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz. Girişimcilik projesi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir