2016 İçin İş Fikirleri ve Fırsatları

Günümüzde herkes gezegeni korumak ve temizlemek için bir şeyler yapmak istiyor. Çevreciliğin artan popülaritesi taşma noktasına gelmiştir ve insanlar çevreyi korumak için ekstra çaba sarf etmektedir.

2016’ın en iyi iş fırsatları tüketicilerin yeşil dürtülerinden faydalanmaktadır. Listede yer alan diğer önerilerse belli nişlerdeki ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir.

İşte sizlere 2016 yılının en iyi iş fikirleri:

 

Çevre dostu ürünler

cevreci-is-fikirleri

Metal su şişeleri, bez alışveriş torbaları ve adil ticaretle yapılan pamuk kıyafetler… Bu ürünler çevreye daha az zarar vererek üretilmektedir. Çevre dostu ürünlerle ilişkili bir sürü iş fırsatı vardır. Tüketicilere daha çevreci seçenekler sunan bir ürün veya süreç keşfedebilirsiniz. Veya çevre dostu ürünler satın alıp online ve/veya geleneksel dükkan aracılığıyla dağıtımını yapabilirsiniz.

 

Niş seyahat

seyahat-acentasi-kurmak

Seyahat sektöründe her zaman bir tur pazarı vardır ancak niş hizmetler sunmanız zengin iş fırsatlarının doğmasının doğmasına neden olacaktır. Örneğin doğa turizmi hızla büyümektedir. Ayrıca yaşlı insanlar için düzenlenen gemi turlarının popülerliği de artmaktadır. Karadeniz, Kapadokya ve Antalya en popüler seyahat noktalarıdır.

 

Güneş enerjisi sistemi kurma

gunes-enerjisi-sirketi-nasil-acilir

Günlük yaşamlarında enerji tasarrufu yapmak isteyen insanların sayısı her geçen gün artmaktadır ve bu nedenle insanlar evlerinde ve işyerlerinde kullanabilecekleri güneş enerjisi kaynakları için yatırım yapmaktadır. Örneğin güneş enerjisiyle çalışan termosifonların popülerliği artmaktadır. Ancak farklı enerji kaynakların farklı kurulum prosedürleri vardır. Güneş enerjisi panelleri ve güneş enerjisiyle çalışan elektrikli aletler kurmak karlı bir iş fikridir.

 

Yaşlı bakımı

yasli-bakim

Yaşlı bakımı pazarı oldukça büyüktür ve büyümeye de devam edecektir. Kendi yaşlı bakım evinizi açabileceğiniz gibi yemek hazırlamak, temizlik yapmak veya getir götür işlerine bakmak gibi ev hizmetleri de verebilirsiniz.

 

Çevre danışmanlığı

cevreci-yontemler

Giriş bölümünde de bahsettiğimiz gibi çevreyi koruma eğilimi ciddi oranda artmıştır. İnsanların çoğu konuyla ilgili bilgiye açtır çünkü çevreyi nasıl koruyacağını bilmemektedir. Çevre danışmanı olarak müşterilerin evlerini, işyerlerini ziyaret edebilir ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

 

Organik gıda

organik-tarim

İnsanlar para verdikleri gıdalara ve bu gıdaların nasıl üretildiğine takmış durumdadırlar. Bu da organik gıda sektörünü hiç olmadığı kadar popüler hale getirmiştir. Özellikle organik et pazarı süratle büyümektedir. İnsanlar etlerin nereden geldiğini, hayvanların nasıl beslendiğini ve etlerin nasıl işlem gördüğünü bilmek istiyor.

 

Kurakçıl peyzaj

yesil-catili-ev

Doğal kaynakları koruma eğiliminin artması kurakçıl peyzajın iyi bir iş fırsatına dönüşmesine neden olmuştur ve bahçıvanlık ve/veya peyzaj tasarımı ile ilgilenen kişiler için harika bir seçenek olmuştur. Bitkilerden iyi anlayan biri olarak yarattığınız peyzaj tasarımlarıyla gezegenin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca düşük su kullanımına göre yaratılan peyzaj tasarımlarının bakım ihtiyacı da azdır ve bu da potansiyel müşteriler için harika bir satış noktasıdır.

 

Ev yenileme

evde-is

İnsanlar evlerinde iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Bu nedenle müteahhitlerden elektrikçilere, duvar ustalarından yer döşemecilerine kadar inşaatla alakalı işlerle uğraşan insanlar için bir sürü karlı iş fırsatı var. Yüksek ev fiyatları bu trendin daha da güçlenmesine neden olacak gibi görünüyor.

 

İlginizi çekebilir

İş kurucaklara özel hızlı büyüyen sektörler
Geleceğin iş fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir