İş Kuracaklara Özel Hızlı Büyüyen En İyi 5 Sektör

Bir iş kurmak istiyorsanız öncelikle hızla büyüyen ve sürdürülebilir olan sektörleri gözden geçirmeniz gerekir. Hiçbir girişim için kesindir diyemeyiz ancak arkasında güçlü ve pozitif trendler olan bir sektörü tercih etmeniz başarılı iş kurmanızı kolaylaştırır.  Rakiplerinizle kıran kırana mücadele etmek veya müşteri havuzunuzu küçültmek yerine, gelir oranı artan açık pazarların avantajlarından yararlanmalısınız.

İşte yeni başlayanlar için iş kurulacak ve yatırım yapılacak hızlı büyüyen en iyi 5 sektör

 

1 – Yeşil binalar

yesil-catili-ev

Sonunda inşaat sektöründe de değişimler olmaya başladı. Yeşil binalara olan talep her geçen gün artmaktadır. 2016 yılında ticari ve endüstriyel inşaatların yarısında fazlası çevresel olarak sürdürülebilir, enerji tasarruflu veya ikisi birden olacak. Yeşil konut projeleri de aynı hızla artacak. Yeşil binalar için devlet yardımları ve vergi kesintileri uygulanacak.

 

2 – Kurumsal sağlık ve sıhhat

saglikli-girisimciler

Şirketlerin düzenli aralıkla kurum içi yoga dersleri düzenlediklerini veya personel için sponsorlu spor salonu üyelikleri başlattığını duyuyoruz. Sistematik olmayan verilere göre 2019 yılında işverenlerin %45’i çalışanlarına sağlık programı sunmuştur.  Kurumsal sağlık ve sıhhat sektörünün 2025 yılına kadar yıllık oranla %10 büyümesi bekleniyor.

Sağlık hizmetlerinden tasarruf etmek ve çalışanlarının moralini yükseltmek için bu trende uyan kurumların sayısı arttıkça bu kurumlara sağlık taraması, sağlık eğitimi, beslenme ve fitness hizmetleri sunan işletmelerin müşteri sayısı da artacaktır.

 

3 – Çeviri hizmetleri

ceviri-yaparak-para-kazanmak

Dünya çapında 7,000’den fazla dil konuşulmaktadır ve global pazarlara doğru genişleyen şirketlerin sayısı arttıkça reklam, ambalaj, sosyal medya, hizmet kullanım şartları vb. gibi hizmetler için gerekli olan çeviri hizmetlerine olan talepte artacaktır.

Bazı çeviriler makine zekasıyla yapılsa da müşteriyle temas kuran işletmelerin bu tür hizmetlere ihtiyacı vardır. Örneğin tıbbi ekipmanlar gibi birçok kalite kontrol seviyesi gerektiren hassas malzemeler için veya pazarlama faaliyetlerinde utandırıcı hatalar olmaması için çeviri hizmetlerinden yararlanan bir sürü şirket vardır. Bureau of Labor Statistics göre 2010 yılıyla karşılaştırıldığında 2020 yılında çeviri hizmetleri sektörünün %42 büyümesi bekleniyor.

 

4 – Eğitim yazılımı

egitim-sektoru-yenilik

Bütün dijital eğitim pazarının 2017 yılına kadar global anlamda %20,3 büyümesi bekleniyor. Kişiselleştirilmiş gerçek zamanlı ders planlarının, oyunlaştırılmış eğitimlerin ve öğrenci gelişimlerinin daha net izlendiğini düşünün.

 

5 – Siber Güvenlik

bilgisayar-sistem-yoneticisi

Günümüzde kişisel ve iş bilgilerimizi genellikle dijital ortamlarda depolamaktayız. Ancak bu bilgilerin güvenliği ile ilgili de ciddi sorunlar vardır. Bu nedenle kaybolan ve hackerlar tarafından çalınan bilgileri bulmak için hizmet sunan şirketlere olan talep her geçen gün artmaktadır. Cihazlardan ve ağlardan bilgileri geri almakta uzmanlaşmış işletmeler vardır. Ayrıca dijital parmak izlerini takip ederek siber suçluları bulan firmalar da vardır. Dijital güvenlik sektörü yıllık olarak %14 büyümektedir.

İş kurmak istiyorum hangi sektöre girmeliyim” diyen girişimcilere özel hızlı büyüyen en iyi sektörleri ve iş alanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Çok para kazandıran işler
Ne iş yapabilirim diyenlere özel iş fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir