İşe bisikletle gitmek istemez misiniz?

İşe gidip gelmenin yeni yollarını mı arıyorsunuz? İşe gidiş-geliş ve bisikletçilik dünyasındaki yeni teknolojik gelişmeler ulaşımda yeni bakış açılarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. 21. yüzyıl elektrikli tekerleklerden akıllı scooterlara kadar bir sürü yenilik sundu ve sunmaya devam ediyor. Yakın gelecek bizlere daha da akıllı teknolojiler kazandıracağa benziyor.  Bugün işe bisikletle gitmek isteyenlere özel yeni konseptlerden ve ürünlerden bahsedeceğiz.

 

Elektrikli akıllı tekerlekler

Elektrikli bisikletlerin avantajlarından faydalanmak istiyorsanız beklemenize gerek yok. Bu hepsi bir arada akıllı tekerlekler, bisiklete eklenerek bisikletin elektrikli olmasını sağlıyor ve bisiklet gezinizi harika bir deneyime dönüştürüyor. Elektrikli bisikletlerin fiyatı 3,000 dolara kadar çıkarken elektrikli tekerleklerin birçoğunun fiyatı daha düşüktür. Copenhagen Wheel ve the FlyKly Smart Wheel gibi bazı tekerlekler akıllı telefonlarla uyumlu hale getirilebiliyor ve yaktığınız kalorileri, hızınızı ve kat ettiğiniz mesafeyi izliyor. Elektrikli akıllı tekerleklerin birçoğu oldukça kolay ve hızlı bir şekilde monte ediliyor. Bisikletinizi eski haline getirmek isterseniz biraz insan gücüyle birkaç dakika içinde orijinal bisikletinize kavuşabilirsiniz.

 

Akıllı pedallar

Aktif bisikletçilerin yarısının bisikletleri öyle yada böyle çalınmıştır. Büyük şehirlerdeki en büyük problemlerden biri budur. Connected Cycle bu problem için bir çözüm bulmuştur. Bu akıllı pedallar her hareketinizi ( akıllı telefonla veya akıllı telefonsuz ) izliyor ve kaydediyor. Bu sayede yeni bir bisiklet almak için nasıl para bulacağınızla ilgili endişelenmenize gerek kalmıyor. Connected Cycle akıllı pedallar bisikletin hareket ettiğini algılıyor ve bisikletin nereye götürüldüğünü anında kullanıcıya bildiriyor. Bu sayede hırsızlıktan kaynaklanan zararların birçoğu ortadan kalkıyor ve aynı zamanda bisikletini nereye koyduğunu hatırlamayan kullanıcıların bisikletlerini bulmaları kolaylaştırıyor. Buna ek olarak GPS yeteneği sayesinde akıllı pedallar hızı, rotayı, eğimi ve yakılan kalorileri de kaydediyor. İşteyken bisikletinizin güvende olmasını istiyorsanız Connected Cycle akıllı pedallar sizin için en uygun çözüm olacaktır. Yakın zamanda satışa sunulacak olan Connected Cycle akıllı pedallar bütün bisikletlerle uyumlu olacak ve sadece sahibine ait olan özel anahtarla sökülebilecek.

 

Elektrikli bisikletler

İşe bisikletle giderken daha randımanlı olmak isteyen kullanıcılar için aralarından seçim yapabilecekleri sayısız elektrikli bisiklet vardır. Popüler elektrikli bisiklet markası Haibike, Bosch’un mid-drive sisteminin de eşlik ettiği yeni elektrikli bisiklet modellerini yakın zamanda piyasaya sürecek. Bosch, Avrupa’daki mid-drive sisteminin lideri olduğu için ürünlerini Amerika’da satmaya ve Haibike gibi popüler elektrikli bisiklet markalarıyla ortak olmaya karar verdi. Haibike bu yıl içerisinde off-road sürüşlerine çıkmak isteyenler için elektrikli dağ bisikletleriyle ve sadece evle iş arasında gidip gelmek isteyenler için elektrikli sokak bisikletleriyle piyasaya girecek.

Aynı şekilde Felt’de (Bosch mid-drive sistemli ) bir Avrupa markasıdır ancak dağ bisikletinden şehir bisikletlerine kadar olan farklı modelleriyle 2015’de Kuzey Amerika pazarına girecektir. Hangi marka olursa olsun elektrikli bisikletler gezinmenin en uygun yoludur. İster arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle gezintiye çıkmak isteyin ister evle iş arasında gidip gelmek isteyin elektrikli bisikletler bir yerden bir yere gitmenin en eğlenceli ve en uygun biçimidir.

 

Güneş enerjili bisikletler

Çevre dostu hareketi desteklemek istiyorsanız ancak ne yapacağınızı bilmiyorsanız cevabınız güneş enerjili bisikletler olabilir. Tüketicilerdeki ve satıcılardaki çevre bilinci her geçen gün artmaktadır ve bu farkındalığın sonuçlarından biri de güneş enerjili bisikletlerdir. Bisikletleri güneş enerjisiyle şarj etmek Japonya için yeni bir şey olmasa da fikir dünyanın diğer noktalarına yeni yeni yayılmaya başladı. Solar Application Lab tarafından tasarlanan Dutch Solar Cycle, bataryalarını yeniden doldurmak için her bir tekerlekteki güneş panelleri tarafından toplanan güneş enerjisini kullanıyor. Bazıları bunun sürdürülebilir olmadığını düşünebilir ancak gerçek şu ki ortalama tüketici doğayla yakından ilgileniyor ve enerji üreticileri ve benzer şekilde teknoloji geliştiriciler tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için birbirleriyle yarışıyor. Ve bu tür ürünler insanların sandığı gibi her zaman pahalı olmuyor. Örneğin Ohio gibi devlet denetiminin kaldırıldığı eyaletlerde alternatif enerjiye kolaylıkla ulaşılabiliyor. Doğal gaz bedelinin en ucuz olduğu yer Walton’dır ve Cleveland’deki şirketler daha temiz enerji çözümleri sunmak için çalışmaktadır. Her halükarda Dutch Solar Cycle ve gelecek güneş enerjili bisikletler çevre dostu gidiş gelişlerin anahtarı olacaktır.

gunes-enerjili-bisiklet

 

Akıllı Scooterlar

Türünün ilk örneği olan Gogoro Akıllı Scooter şarj edilebilir piller kullanmaktadır. Bu sayede kullanıcılar pil azaldığında pilleri değiştirebiliyor. Scooter’ı fişe takmaya ve tamamen dolması için sayısız saat beklemenize gerek kalmıyor. Gogoro Akıllı Scooter bir yerden bir yere gitmenin en çevreci yollarından biridir. Gogoro akıllı telefonlarla uyumlu hale getirilebiliyor. Akıllı telefon uygulaması akıllı Scooterı nereye park ettiğinizi hatırlamanıza yardımcı oluyor ve sürüşünüzle ilgili bilgi veriyor.  En yakın GoStation’ın ( pil değişim yeri ) nerede olduğunu söylüyor. Bu akıllı Scooter, tüketicilerin çevre dostu çözüm taleplerini karşılamak için şirketlerin nasıl ürünler geliştirdiğinin en güzel örneklerinden biridir. Taşınabilir enerjili Gogoro yoğun nüfuslu şehirlerden küçük şehirlere doğru yayılacak gibi görünüyor.

İşe bisikletle gitmek isteyenlere özel yazılar kaleme almaya devam edeceğiz.

Unutmayın ki iş hayatı, bisiklet sürmek gibidir. Dengede durmak için hareket halinde olmanız gerekir.Dengenizi hiç kaybetmemeniz dileğiyle…

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir