İşletme Kredisi Almak

Yeni bir iş kurmak oldukça zorludur. Piyasalardaki durgunluk ekonominin sıkıntıya girmesine neden olur ve bunun sonucunda da küçük veya büyük işletmeler için kredi almak iyice zorlaşır. Ayrıca kötü bir kredi geçmişiniz varsa başvurunuz büyük ihtimalle geri çevrilir özelliklede işletmenizi finanse etmek için büyük bir meblağa ihtiyacınız varsa.

 

Etkili iş planı

Kredi için herhangi bir kuruma başvurmadan önce etkili bir iş planı hazırladığınızdan emin olun. Kredi verecek kuruluşların dikkatini çekebilmek için iş planınızı çok iyi düzenlemeniz gerekir. İyi düzenlenmiş bir iş planının nasıl hazırlanacağını bilmiyorsanız iş planı hazırlamayı bilen bir pazarlama profesyonelinden yardım alın. Ayrıca “iş planı nasıl hazırlanır” başlıklı yazımızı ziyaret ederek iş planı hazırlama konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Etkili bir iş planında olması gerekenleri öğrenmek için aşağıdaki maddeleri gözden geçirin:

  1. Niyet mektubu
  2. Kapak sayfası
  3. Yönetim planı
  4. İşin detaylı bir şekilde anlatılması
  5. Pazarlama fikirleri
  6. Pazarlama planları

 

İşletme sigortası

Seçtiğiniz işte gerçekten başarılı olmak istiyorsanız işletmenizin türüne uygun sigorta yaptırmanız gerekir. Sigorta acentesinin belirleyeceği fiyatı iş planınıza eklemeyi unutmamalısınız. Bu sayede kredi verecek kuruluş hem işinizi ciddiye aldığınızı hem de çok iyi hazırlandığınızı görür. İş planınızda nasıl para kazanacağınızı ve kredi sağlayan kuruluşa borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi detayı bir şekilde anlatın. Başlangıç sermayeniz olursa kredi verecek kuruluş gerçekten başarılı olmak istediğinize inanır ve size güvenir.

Kredi başvurusu

Kredi görevlisi ile görüşmeden önce krediyi geri ödeyebileceğinizden emin olmalısınız. Yedek nakit akışınızın ve güncel nakit akışınızın belgelerini vermeniz gerekir. Aynı zamanda işletmenizi yönetmek için gerekli olan bu parayı geri ödeyebileceğinizi göstermeniz gerekir. Bu sayede krediyi sağlayacak kuruluş krediyi onaylar çünkü işlerinizi geliştirme konusunda kararlı olduğunuzu görür.

Son olarak, kredi başvurusu yapacağınız kuruluşa gitmeden önce kredi skorunuzun iyi olduğundan ve işletme kredisi kriterlerine uygun olduğunuzdan emin olun.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir