Karlı Yatırım Fırsatı: Güneş Enerjisi Sistemleri

İş kurmak isteyen ancak ne iş yapsam diye kara kara düşünenler için güneş enerjisi sistemleri işi heyecan verici ve karlı bir yatırım fırsatıdır. Yeni yeni filizlenmeye başlayan bu sektörün büyüme potansiyeli oldukça yüksektir.

Güneş enerjisi sistemleri işine girmek için genellikle büyük bir başlangıç sermayesi gerekir ancak verilen teşvikler ve vergi indirimleri sayesinde işler daha kolay hale gelir. Güneş enerjisi sistemleri işine girerek işletmelere, kamu hizmeti veren şirketlere ve apartmanlara hizmet verebilirsiniz.

 

Güneş enejisi sistemleri işi nasıl kurulur?

1 – Güneş enerjisi sistemleri firmanız için bir iş planı hazırlayın. Verimlilik, iş modeli, coğrafik avantajlar ve diğer faktörler gibi işletmenizi rakiplerinizden farklılaştıracak unsurlara odaklanın. Tüketiciler, işletmeler veya kamu hizmeti veren kuruluşlar gibi ne tür müşterilere hizmet vereceğinize karar verin. Finansman planınızda başlangıç sermayesini nasıl arttıracağınızı anlatın, firmanızın kendi kendini nasıl idame ettireceğini ve nasıl kara geçeceğinizi gösteren planları da ekleyin.

2 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Şahıs şirketimi, adi şirket mi yoksa limitet şirket mi kuracağınıza karar verin.

3 – Özel kaynakların ve devletin verdiği teşvikleri araştırın. Alternatif enerji işi yapacağınız için çeşitli kaynaklardan teşviklerden alabilirsiniz.

4 – İhtiyacınız varsa sermayeyi arttırmak için geleneksel yöntemlere başvurun. Risk sermayedarlarını iş modeliniz ve karlılık planlarınızla etkileyebilirseniz firmanıza ciddi yatırımlar yapabilirler. Aynı zamanda bankalarda başarılı bir çıkış yapmanız için geleneksel banka kredilerinden verebilirler.

5 – Elektriksel altyapınızı kurun. Güneş enerjisi firmaları teknik kuruluşlar olduğu için ilk satışlarını yapmadan önce bütün operasyonlarını planlamalı ve işler hale getirmelidir. İşte bu nedenle güneş enerjisi firmalarının ilk yıl maliyetleri oldukça yüksektir. Bu aşamadaki giderleriniz oldukça yüksek olacaktır. Bu nedenle elinizde yeterli sermayenin olduğundan emin olmalısınız.

6 – Elektrik hizmeti veren şirketlere, işletmelere, apartmanlara veya bunların üçünün kombinasyonuna hizmetlerinizi tanıtın. Farklı müşterilere hizmet vermeniz ekonomik belirsizliklerin yaşandığı zamanlarda işlerinizi istikrarlı bir şekilde devam ettirmenize yardımcı olacaktır.

7 – Pazar payınızı artırmak ve gelirinizi çeşitlendirmek için yerinde kurulum hizmetini ürün karmanıza ekleyin. Sektörde lider olmak istiyorsanız güneş enerjisiyle alakalı verebileceğiniz kadar çok hizmet verin.

 

İpucu

Evinde veya işyerinde güneş enerjisi sistemleri olmasını isteyen işletmelere ve tüketicilere danışmanlık hizmeti verin. İsterseniz sistem alan ve teknolojiyi kendi kuran müşterilere sürecin her adımını anlatacağınız premium danışmanlık verebilirsiniz. İsterseniz de müşterilerin firmanın kurulum hizmetini kullanmaları için bedava danışmanlık verebilirsiniz.

Ne iş yapsam diyenlere özel karlı yatırım fırsatlarını ve cazip iş kurma imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir