Japon Mucit Sarımsaktan Kahve Üretti

Tadı ve görüntüsü ile kahveden ayırt edilemeyecek bir içecek üretmeyi başaran Japon mucit, akla belki de en son gelecek malzemeyi kullandı: Sarımsak.

Kendi kahve dükkanına sahip olan 74 yaşındaki Yokitomo Shimotai, 30 yıl önce şans eseri keşfettiği içeceği biraz geç de olsa piyasaya çıkarttı. Yemek yaparken pişirdiği etlerle birlikte yanlışlıkla sarımsakları da yaktığını belirten Shimotai, sarımsakları ezip sıcak suya koyduğunu ve ortaya, yanmış sarımsak aromasına sahip, hem görüntüsü hem de tadı kahveye oldukça benzeyen bir içecek çıktığını söylüyor. Yıllar önce keşfettiği bu tadı aklının bir köşesine kazıyan Yokitomo Shimotai, ancak emekliliğinin ardından buluşuna vakit ayırabildi.

Bu tuhaf fikri hayata geçirmeye kararlı olan girişmci, en iyi tada ulaşmak için yıllarca çalıştı ve yaklaşık beş yıl önce idealindeki lezzeti elde etmeyi başardı. Japon mucit, önce fırınlanıp ardından soğutulan sarımsakları toz haline getirerek kolayca çözünmelerini sağladı.

Yokitomo Shimotai, türünün tek örneği olduğunu iddia ettiği sarımsak kahvesinin, gece kahve içen insanlar ve hamileler için iyi bir seçenek olduğunu dile getiriyor.

Girişimci; hazırlanışı itibariyle sarımsak kahvesinin, ağızda bilindik sarımsak kokusuna neden olmadığını belirtiyor. Öte yandan bu yeni içeceğin tadı kahveye ne kadar benzese de kendi kokusuna da biraz olsun alışmak gerekiyor.

Sonuç olarak; kafeinsiz kahve sizin için fazla kafein içeriyorsa Yokitomo Shimotai’nin sarımsak kahvesini 324 Yen, yani yaklaşık 11 Türk Lirasına deneyebilirsiniz.

 

 

İlginizi çekebilir

En İlginç İş Fikirleri
Tesadüfen Bulunan ve Dünyayı Değiştiren İcatlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir