Kahve Tiryakilerine Özel Organik Kahve Filtresi

Canadiano adı verilen oyulmuş organik kahve filtresi, her yeni fincanda kahvenin özünü içine alıp kahvenin aromasını bir sonraki fincana iyice yediriyor.

Bazı kahvekolikler için mükemmel aromayı bulmak, deveye proton çarpıştırtmak kadar zor bir durumdur. Bu sebepten ötürü, kavrulmamış kahve çekirdeklerinden dakikalar içinde fincanınıza kahvenizi hazırlayan makineler icat edildiğine bile şahit olduk. Şimdi ise, Canadiano adlı doğal kahve filtresi sayesinde her bir kahvenizi daha da yoğunlaşan aromasıyla yudumlayabilirsiniz.

Kahve kupasının ağzına yerleşecek şekilde tasarlanan bir tahta bloktan oluşan Canadiano, hâliyle kağıt filtrelerden çok daha ağır ve daha fazla yer kaplıyor. Bardağın üstüne koyulan bu filtre, yeni nesil hızlı kahvecilerin seveceği türden. Kullanıcılar kendi kahve karışımlarını Canadiano’nun içine koyup hazneyi kaynamış suyla dolduruyorlar. İki ilâ dört dakika sonra, bir fincan kahve filtrenin metal odacıklarından geçip hazır hâle geliyor. Filtrenin eşsiz olduğu konu ise, kullanıcının kahve karışımından ortaya çıkan kahve yağlarını emerek bünyesinde tutup, her bir demlemede kahvenin aromasını artırması. Canadiano, belirli tipteki harmanlar için üç farklı tahtadan yapılmış şekilde piyasaya sürülmüş: koyu harmancılar için ceviz ağacı oyması, hafif bir turunçgiller havası barındıran kahve taneleri için kiraz ağacı, yemiş aromalı kahve severler için de akçaağaç oyması. Bu pratik filtrenin en güzel tarafı da, kullandıktan sonra sadece ufak bir durulamayla temizlenmesi. Fazladan atık kağıdı gibi gereksinimlere ihtiyaç yok. Seçilen tahtaya göre filtrelerin fiyatı 30€ ile 40€ arasında değişiyor.

Biraz zaman ve özel ilgi gerektirdiği için kullanıcılar büyük ihtimalle ilk birkaç kullanımda filtreden tam anlamıyla yararlanamayacak, buradan yola çıkarak bu ürünün birçok kişiye uygun olmadığını söyleyebiliriz. Yine de, en güzel kahveyi arayan o ütopik insanlar için yeni bir macera arayışı olduğunu söylersek pek yanılmış sayılmayız. Yoksa evindeki standartlarla Şili kahvesinin tadını yakalamak isteyenlerin hâli ne olurdu?

Henüz ülkemizde bulunmayan bu girişimcilik ürünü hakkında detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz.

Çevreci bir ruhla girişim yapmak isteyen girişimcilere özel organik iş fikirlerini ve girişimcilik ürünlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Web site: www.canadiano.co
İletişim: www.canadiano.co/contacts

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir