Başarılı Bir İnovasyon: Sprey Kahve

“Bugün kahvenizi nasıl içmek istersiniz?” sorusunun yerini “bugün kahvenizi nerenize sıkmak istersiniz?”  sorusu alabilir. Nasıl mı? Sprayable energy(sıkılabilir enerji) sayesinde.

Kahve sektörü son yılların en çok büyeyen ve en karlı sektörlerinden biri. Böyle olunca birçok inovasyon ile de karşılaşmamız mümkün oluyor. Kahve içmeyi sevmeyenler için, sprayable energy ufak kutusunda, kafeini doğrudan derinize nüfuz ederek size ulaştırıyor.

Tüketicilerin sabahları duyduğu fazladan enerji ihtiyacı enerji içeceklerini büyük bir pazara dönüştürdü. Pazarın büyüklüğü mary jane’s relaxing soda gibi enerji içeceği tüketicilerine panzehir görevi gören anti-enerji içeceklerini bile görmemize sebep oldu. Bazıları hala sabah kahvelerine bağlılar. Ancak kahve içmekten hoşlanmayanlar için, sprayable energy ufak kutusunda, kafeini doğrudan derinize nüfuz ederek size ulaştırıyor.

Taşınabilir sprey kokusuz ve renksiz bir karışımdan ibaret. Boyun bölgesine yapılan dört fıslama ile bir fincan kahvedeki kafeini size sunuyor. Tasarımcılarının iddiasına göre, sprey çarpıntı yapmıyor -kahve ve enerji içeceklerinin aksine- ayrıca, kafeinin vücuttan atılımı esnasında oluşan çöküntüye yol açmamak için de sistemden yavaşça çıkıyor. Sprey kahve içmekten hoşlanmayan kullanıcılarını hem kahve tadından, hem de sindirim esnasında alacakları kalorilerden kurtarıyor. Her kutu 40 dozluk kafein içeriyor ve fiyatı sadece 15 dolar. Bu yaklaşık olarak 10 fincan kahve ile aynı fiyatta demek.

Her ne kadar sabahları kahve yapmanın romantizmini taşımasa da inovasyon örneği sprayable energy, ofisinizde üretkenliğinizi artıracak enerjiyi, çok daha hızlı ve etkili bir biçimde size sunuyor. indiegogo kampanyası ekibin orijinal hedef kitlelerinin on katına ulaşabildiğini ve siparişlerin aralık ayı içerisinde gönderilmeyi planlandığını tespit ettiler. Sizce bu inovasyon enerji içecekleri pazarında kendine güzel bir yer edinebilir mi?

Henüz Türkiye’de bulunmayan ürün karlı bir yatırım fırsatını dönüştürülebilir. Cesur girişimciler bu ürünün Türkiye’de pazarına sokmayı düşünebilirler. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Tüm dünyadaki ilham veren iş fikirlerini ve en güzel inovasyon örneklerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir