Kahve Yeniden İcat Edildi!

San Francisco’lu girişimciler Geoffrey Woo and Michael Brandt kahve severlerin sabah kafein krizlerinin üstesinden gelecek devrim gibi bir fikir geliştirdiler: Çiğnenebilir kahve küpleri. Her biri bir ısırıklık ve 35 kalori olan “Go Cubes” aşağı yukarı yarım fincan kahve içimine eşit. Öyleyse aceleniz varsa ve zamansızlıktan bir fincan taze kahve hazırlayamıyorsanız, hemen iki küp patlatın ve gitmeye hazırsınız.

Go Cubes yüzde yüz bitkisel olmasının yanı sıra hafıza ve dikkati geliştiren özel karışımların harmanından yapılıyor. Her küp sakızlı şekerlerdeki gibi bir dokuya sahip ve 50 mg kafein, 10 mg Vitamin B6, 100 mg da L-Theanine, yeşil çayda bulunan bir amino asit içeriyor. Theanin;  kaygı durumunun azaltılmasına yardımcı olurken, B6 bilişsel (idrak ile ilgili) işleyişe destek oluyor. Ayrıca, her küp altı gram şeker içeriyor. Kahve küpleri sade, latte, ve mocha olmak üzere üç farklı tatla piyasa çıktı.

yenebilir-kave

Brandt ve Woo isimli girişimciler iş fikrini hayata geçirmek için kitle fonlama sitesini kullanarak yaklaşık $40,000 toplamayı başardılar ve dörtlü şekilde paketlenmiş 6 paket Go Cubes’ü $20.70’a uluslararası piyasaya çıkarmaya hazırlanıyorlar.

Başarılı girişimciler: “Go Cubes’la amacımız insanların kahvede sevdiklerini, lezzetli, paylaşılabilir, uygun ve satın alınabilir bir ürünle birleştirmek.” diyorlar.

Yenilikçi iş fikrinin aşağı yer alan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Kulağa ne kadar hoş gelse de bu iş fikrinin, zihin açıcı ve dikkat arttırıcı ilaçların pazarlanmasının eğlenceli bir yolu olduğunu da düşünebiliriz.

 

İlginizi çekebilir

Yeni girişimciler için yüksek getirili iş fikirleri
Başarılı girişimcilik örnekleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir