Kapalı Otopark Açmak

Kiralık depo alanları gibi kapalı otoparklar da boş alanları değerlendirerek para kazanabileceğiniz en iyi iş alanlarından biridir.  Düşük bakım masrafları olan ve iyi paralar kazandıran bir iş kurmak isteyenler kapalı otopark işine girebilir. Kapalı otopark işine girmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

 

Kapalı otopark nasıl açılır?

1-Doğru yeri bulun. Sıfırdan bir bina inşa etmektense var olan bir yapıyı almak veya yeniden düzenlemek daha doğrudur. Yapıyı yeniden inşa etmeniz gerekecekse başlangıç için basit bir şeyler yapın. Kazanç elde ettikçe otoparkınızın kapasitesini arttırabilirsiniz.

2-Şunu aklınızdan çıkarmayın: Kapalı otoparklar gayrimenkuldür ve en önemli konu otoparkın yeridir. Park sorununun olmadığı bir yerde kocaman ve çok katlı bir otopark açarsanız paranızı sokağa atmış olursunuz. Kalabalık bir yerde otopark açmaksa maliyetlerinizi arttırabilir ancak size bir sürü müşteri kazandırır. Trafiğin artması beklenen ve gelecek vaat eden bir yerde otoparkınızı açın.

3-Sigorta yaptırın. Yaralanmalara veya hasarlara karşı sınırlı sorumluluk sigortasına ihtiyacınız olacaktır. Yasal sorumluluklarınızla ilgili bir avukattan yardım almalısınız.

4-Kapalı devre kamera sistemi kurun. Otomobil hırsızlıkları veya diğer suçlar otopark işinde başınıza gelebilecek en kötü durumlar arasındadır. Garajınızı sürekli izleyin ve potansiyel suçları önlemek için iyi bir ışıklandırma sistemi kurun.

5-Personel alın veya elektronik bilet sistemi kurun. İlk başlarda, her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için bilet sisteminiz olsa bile personel almanız gerekebilir. Er ya da geç küçük teknik problemlerin üstesinden gelirsiniz ancak otoparkınızın içinde görevli birisinin olması müşterilerinizin kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.

Yeni bir iş kurmak isteyenler için iyi kazandıran iş fikirlerini ve farklı yatırım alanlarını sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir