Karanlıkta parlayan klozet kapağı

gece parlayan klozet

Amerikalı girişimci Dave Reynolds, bir gece banyoda talihsiz bir olay yaşadı ve bu olay hayatını değiştirdi. Hiç kimsenin benzer bir olayı yaşamamısını isteyen girişimci, karanlıkta farkedilebilen ve güvenli bir şekilde kullanılabilen, dünyanın ilk “karanlıkta parlayan klozet kapağı”nı icat etti.

Virgin Records eski çalışanı olan Reynolds “ Bu icat nerede olduğunuzu veya nereye gittiğinizi görememe problemini ortadan kaldırıyor” dedi ve ekledi “ Bu icat 7‘den 70’e herkese faydalı olacaktır.

Bu eşsiz iş fikri ilk olarak, 2012‘nin sonbaharında Pensilvanya’nın Lebanon şehrine taşındıktan sonra banyoda yaşadığı talihsizlik üzerine aklına geldi. “Bir gece banyoya gittim ve kelimenin tam anlamıyla karanlıkta tuvaletten düştüm. Düşerken bir şeylerin yanlış olduğunu hissettim. Tuvaletten sektim ve kendimi banyo küvetinin içinde buldum. Ertesi sabah tüm vücudum yara bere içindeydi ve olanları aileme anlattığımda tabii ki bana güldüler.

gece ışık saçan klozet1 gün sonra girişimci, kolejden eski bir dostunu aradı ve akıllarına parlayan klozet kapağı fikri geldi. Kapağın bütün odayı aydınlatmaktan ziyade herkesin görüp güvenli bir şekilde ulaşabileceği bir merkez noktası olmasında karar kıldılar.

Prototipi tasarladıktan sonra ürünü pazara sunabilmek için “ Night Glow Seats” isimli bir şirket kurdular. Girişimci Reynolds’a göre bu ürün, yaşlı insanların karanlıkta düşerek kendilerine zarar vermelerini önleyebilir veya küçük bir çocuğa gece korkmadan banyoda yolunu bulabilmesine yardımcı olabilir

Beyaz klozet kapağı gündüzleri sıradan bir klozet kapağı gibi görünüyor, ancak geceleri parlamaya başlıyor. Ürün yeşil ve mavi olmak üzere iki renge, düz ve uzun olmak üzere de iki modele sahip ve fiyatı 49.99 $. Reynolds “ Klozet kapağının gece boyunca parlamasına karar verdik, bu yüzden ucuz olamazdı. Ürün hakkındaki en iyi şey yüksek kalite materyalde üretildikleri için 20 yıl parlayabilir olması ve sönmesinin imkanı olmaması.” diye açıkladı.

İddalara göre şirket klozetleri, içinde Almanya, Japonya, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya ve Malta’nın da olduğu dünyanın dört bir yanındaki ülkelere gönderdi. Reynolds ürünlerine bu kadar çok talep olmasını“ Hangi dili konuştuğunuzun veya nerede yaşadığınızın hiçbir önemi yok, hepimiz banyoya aynı şekilde gidiyoruz.” şeklinde açıkladı.

Başarılı girişimci: “ İnsanların nasıl ahmakça şeylere para harcadığını gördüm, ama bu ürün sizinle kalacak ve onu her gün kullanacaksınız. Onu iki gün kullandıktan sonra işiniz bitmeyecek, istediğiniz ve ihtiyacınız olduğu her gün onu kullanacaksınız.” diye sözlerine ekledi.

Girişimcin bundan sonraki hedefi ise her evde bir adet parlayan klozet kapağı görmek.

Dünyada ses getiren girişimcileri ve fikirlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir