Kutuları istenen ölçüye göre kesen 3d yazıcı, ambalaj israfını azaltıyor!

Kullanıcılar gönderecekleri ürünün boyutlarını ölçerek Slimbox’ın mobil uygulamasına yüklüyor ve lazerli makine bu ölçülere göre mukavvayı keserek, ürünün sığabileceği katlanabilir bir ambalaj haline getiriyor. Bu sayede ambalaj sarfiyatı da azalıyor.

Kendi ambalajından kullanılarak birleştirilen Kendin Yap ürünü bir lamba görmüştük ama bu farklı. Koskoca bir kolinin içinden ufacık bir ürün çıktığına çoğumuz sık sık şahit oluyoruz. Üstelik bu kocaman kutunun içindeki boşluğu doldurmak için de kutuya yığınla strafor ve dolgu malzemesi konuluyor. Slimbox işte bu durumu değiştirmeyi hedefliyor.

Bir paket göndermeden önce kullanıcılar, gönderecekleri objenin boyutlarını ölçüyor ve verileri Slimbox’ın uygulamasına yüklüyor. Daha sonra bu bilgiler kullanılarak o ürün için en uygun boyutlardaki kutu modellenerek Slimbox lazerli kesim makinesine yükleniyor. Lazer kesim makinenin içine bir parça mukavva yerleştiriliyor. Makine mukavvayı keserek katlanabilir bir kutu maketi ortaya çıkarıyor ve kullanıcının kolayca kurabileceği bir ambalaj meydana geliyor. Mukavvadan arta kalan parçalar ise dolgu malzemesi olarak yeniden kullanılabiliyor. Slimbox, gereksiz yer kaplayan ve fazla masraf çıkaran ambalaj ve depolama giderlerini azaltarak tasarruf etmek isteyebilecek olan küçük işletmeleri hedefliyor. İhtiyaç dahilindeki en küçük ve verimli kutularla, depolama imkanları da çoğalıyor.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek başarılı bir inovasyon ürünü olan 3d yazıcı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Acaba 3d yazıcılar doğada çözünebilen maddelerden de ambalaj üretebilir mi?

Websitesi: www.slimbox.eu

İletişim: hello@slimbox.eu

 

İlginizi çekebilir

3d Yazıcılarla İlgili Yenilikçi İş Fikirleri
Tasarruf Etmeye Yönelik Hayata Geçirilen Fikirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir