Çocuklara Kendi Oyuncaklarını Yaratma Fırsatı Sunan 3 Boyutlu Yazıcı

3 boyutlu yazıcılar çocuklara hem teknoloji hakkında daha fazla şey öğrenme fırsatı hem de yaratıcılıklarını artırmak için yeni bir yol sunabilir.

Eğlenceyi teknoloji ile harmanlayarak çocuklara sunmak, gelecek nesillerin yaratıcı teknolojiler ile bağını güçlendirmek için kilit rol oynayacaktır. Akıllı küp ya da çocuklar için kodlama eğitimleri gibi birçok girişim halihazırda karşımıza çıktı. Şimdi ise bir Amerikan firması bir adım ileri giderek 3 boyutlu yazıcı ile çocukların kendi oyuncaklarını yaratmasını sağladı.

Toybox isimli bu yenilik, çocukların kendi fikirlerini tasarlamasını ve yaratmasını sağlamak amacı ile ortaya çıktı. Basit tasarımı sayesinde hiçbir ön bilgi gerekmeksizin kullanılabilen Toybox, geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Toybox ile küçük aksiyon figürlerinden müzik aletlerine, lego tuğlalarından takılara kadar birçok şey üretilebilir. Bu hazır şablonlar, istenildiğinde daha kısa yazım süresi için uyarlanabilir olduğu gibi, ayrıntıları gözden kaçırmamak için 200 micronluk çözünürlük ile de yazdırılabiliyor.

Başarılı iş fikri hakkında daha somut bilgi için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Uygulama ayrıca, genç kullanıcıların kendi tasarımlarını yaratmasına ve yazdırmasına da olanak sağlıyor. Tasarlanan nesneler Toybox’un bulut teknolojisinde daha sonra yazdırılmak üzere saklanabildiği gibi, başkaları ile de paylaşılabiliyor. Uzun ömürlü sayılabilecek bu yazıcı ile, onlarca oyuncak yazdırılabilir. Kolya kullanıma ve uygun fiyata sahip bu yazıcının değiştirilebilen tek parçası, zararlı kimyasallar içermeyen ve çevreci mürekkebi. Geniş bir renk yelpazesi ile sunulan bu mürekkep ile çocuklar sınırsız şekilde yaratıcılıklarını sergileyebilir. Yazıcının fiyat etiketi ise 399 dolar olarak belirlendi.

 

İlginizi çekebilir

3d Yazıcılarla İlgili İş Fikirleri
Çocuklara Yönelik İnovasyonlar
Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir