Mado Bayilik Şartları

Tanım: Türkiye’nin en çok tanınan ve sevilen markalarından birinin desteği ile insanların gülümsemesine neden olacak bir iş sahibi olabilirsiniz.

Fırsatlar: Türkiye genelinde bayilik fırsatları

İşletme türü: bayilik

Gerekli minimum nakit miktarı: Mağaza büyüklüğüne göre değişmekte

Eğitim: var

 

Mado bayilik fırsatı

İnsanları gülümsetecek ve müşterileri memnun edecek sağlam bir işiniz olsun ister misiniz?

Bir top Mado dondurması ile dünyayı değiştirin.

Gerçek dondurmayı aynı tat ve kalitede yurtiçi ve yurt dışındaki dondurma severlere sunan Mado, ilk Konsept Mağaza’sını 1992 yılında İstanbul Caddebostan’da açtı. Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarına ulaşmak için amaçlanan zincirin bu ilk halkasıydı. Türkiye’de sokak dondurmacılığından cafe dondurmacılığına geçiş, bu ilk cafe ile başlar. Dondurmayı mevsimsiz tatlı haline getiren Mado, cafelerle yeni alışkanlıkların doğmasını da sağlar böylelikle. Dondurmanın yanında, pasta, sütlü tatlı, börek, şerbetli tatlı, salep ve çesitli içecekleri ile Mado Cafe’lerin sunum zenginliği, farklı taleplere cevap verir hale geldi.

Mado Cafe’ler, gördüğü ilgi sonucunda ilk altı ayında 20 şubelik bir zincir ile önemli bir franchising markası olacağının da sinyallerini vermiş oldu. Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da pek çok satış noktasında tüketicileriyle buluşan Mado, standardizasyon ve kalitesinden ödün vermemesinin karşılığını, 2002 yılında ‘Türkiye’nin Franchising Sistemini En İyi Uygulayan Markası Ödülü’ ile aldı.

 

Mado dondurma dükkanları

Mado dondurma dükkanları müşterilere Mado deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Mado dondurma dükkanları ailelerin ve arkadaşların lezzetli ikramlardan keyif alacağı ve markayla olan bağlantılarını derinleştireceği acayip ve samimi yerlerdir. Renkli, iyi aydınlatılmış ve temiz Mado dondurma dükkanları içeride hem lezzetli hem de yüksek kaliteli ikramlar olduğu mesajını verir.

Müşteriler dükkanları güçlü beklentilerle ziyaret eder. Mado franchisee’leri bu beklentileri fazlasıyla karşılar ve geniş çeşitlilikteki Mado ürünlerini kaliteli hizmetleriyle müşterilerine sunar.

Mado dondurma dükkanlarında dondurma çeşitleri,inanılmaz milkshakeler, serin meyveli smoothieler, yaratıcı dondurmalı pastalar ve birçok benzersiz lezzet sunulur.

mado-bayiligi

Sevdiğiniz şeyi yapın

Türkiye’nin en çok tanınan ve sevilen markalarından birinin desteği ile insanların gülümsemesine neden olacak bir iş sahibi olduğunuzu hayal edin.

Mado franchise sahibi olursanız sevdiğiniz işi yapma ve fark yaratma fırsatı yakalarsınız.

Franchisee’ler müşterileriyle anlamlı ilişkiler kurarlar ve ürün bağışları, hayır kurumu etkinlikleri, bireysel dondurma dükkanı girişimleri ve şirket sponsorlu etkinlikleriyle fark yaratırlar.

 

Güçlü destek

Dondurma dükkanı yönetimiyle ilgili harika bir formülleri vardır ve birinci sınıf ekipleri bayilik sahiplerine her zaman destek verir.

Mado doğru noktanın seçilmesinden eğitim, operasyonlar, pazarlama ve desteğe kadar her konuda franchisee’lere yardım eder.

Keşiflere giden yol buradan başlıyor!

Ne duruyorsunuz! Sizde Mado franchising başvuru formunu doldurun ve mutlu işinizin kapılarını aralayın.

 

Mado Mağaza Konseptleri

Mado Cafe Konsepti Lokasyon Özellikleri
• Cadde üzerinde (Yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu ana arterler)
• Yürüyüş alanı üzerinde
• Park kolaylığı
• Mutlaka bahçe ya da teraslı
• Tercihen 200 m2 üzerinde ve katlı binalar
• Cephesi en az 8m
• Yatırım Maliyetleri

Mado Nokta Konsepti Lokasyon Özellikleri
• Alışveriş merkezlerinde tercihen market kasa çıkışlarına yakın
• 20 m2 ile 40 m2 arasında
• Paket satış ağırlıklı
• Yatırım Maliyetleri

 

Mado bayiliği nasıl alınır?

Mado Ailesinin bir parçası olmak istediğinizde, bugünden başlayarak açılış gününe kadar atacağınız tüm adımları aşağıda görebilirsiniz.

1. Adım: Başvurunun yapılması
İnternet dışında telefon ve posta yoluyla başvuru yapılabilir.

2. Adım: Başvurunun Değerlendirilmesi (Bir hafta)
Tarafımıza ulaşan başvuru, en geç bir hafta içinde Franchising Bölümü tarafından değerlendirilir. Olumsuz başvurular girişimciye bildirilir.

3. Adım: Aday Emlağın Ziyaret Edilerek Değerlendirilmesi (Bir hafta)
Başvurunuz olumlu bulunduğu takdirde, bir hafta içinde mağaza için düşündüğünüz emlak ziyaret edilerek, yerinde değerlendirme yapılır.

4. Adım: Franchise Adayının Değerlendirilmesi (Üç gün)
Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından üç gün içinde Franchising Bölümü tarafından franchise adayına randevu verilerek, yüzyüze görüşme yapılır. Bu görüşmede franchise adayına sisteme katılım ile ilgili detaylı bilgiler verilir.

5. Adım: Fizibilite Yapılması (Beş gün)
Aday emlağın fizibilitesi beş gün içinde Franchising Bölümü tarafından yapılır. Bölgenin özellikleri, avantaj ve dezavantajları belirlenir. Tahmini kar / zarar tablosu hazırlanır.

6. Adım: Fizibilite Raporu’nun Paylaşılması (İki gün)
Yapılan fizibilite sonucu hazırlanan rapor olumlu ise İki gün içinde franchise adayı ile paylaşılır. (Olumsuz raporların detayları girişimciyle paylaşılmaz.)

7. Adım: Franchise Sözleşmesi’nin İmzalanması (Bir hafta)
Franchising sözleşmesinin hazırlanıp imzalanması için gerekli evrak listesi franchise’a verilir. Evrak prosedürünün tamamlanmasından sonra beş yıllık Franchising Sözleşmesi imzalanır.

8. Adım: Mimari Projenin Başlatılması (Onbeş gün)
Mimari ekip, beş gün içinde emlağı ziyaret edip röleveyi alır ve uygulanacak konsept belirlenir. Onbeş gün içinde mimari proje çizimi tamamlanır. (Proje çizimi sadece Mado mimari ekip tarafından yapılır.)

9. Adım: Projenin Fiyatlandırılması (On gün)
On gün içinde proje, dekarasyon ve ekipman olarak ayrı ayrı fiyatlandırılır. (Bütün projeler anahtar teslim olarak Mado mimari ekip tarafından fiyatlandırılır.)

10. Adım: Mimari Uygulamanın Başlatılması (Kırk gün)
Anahtar teslim fiyatlandırma ve ödeme koşulları girişimci tarafından onaylandıktan sonra bir hafta içinde siparişler verilip proje uygulaması başlatılır. (Ortalama bir proje uygulaması kırk gün içerisinde tamamlanır.)
11. Adım: Personel Alımı ve Eğitim
Açılacak Mado mağazası için gerekli eleman listesi ve nitelikleri Mado İnsan Kaynakları Bölümü tarafından belirlenir. İşletmeci başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri Mado eğitim binası ve eğitim için seçilmiş pilot mağazalarımızda eğitim danışmanımızın gözetimi ve takibinde yirmi günde tamamlanır. (Gerekli görüldüğü takdirde personel alımı İnsan Kaynakları tarafından yapılabilir.)

12. Adım: Reklam ve Tanıtım Malzemelerinin Hazırlanması
Açılıştan bir hafta önce Mado mağazasına ait broşür, magnet, tanıtım föyü vb. basılı reklam malzemeleri Mado tasarım ekibi tarafından belirlenip basılı olarak mağazaya teslim edilir.

13. Adım: Ürün Siparişlerinin Verilmesi
Mağaza açılmadan 2 gün önce ilk siparişler üretim tarafından girişimci adına hazırlanıp mağazaya teslim edilir.

14. Adım: Açılış
Başvurunun elimize ulaşmasından sonra ortalama doksan altı gün içinde mağazamızın açılış hazırlığı tamamlanmış olur. Operasyon ekibi tarafından kontrol edilip açılmaya hazır olan mağaza destek ekibi ile beraber satışa başlar.

 

İletişim bilgileri

Website: www.mado.com.tr

İstanbul Bölge Müdürlüğü

Barbaros Mh. Evren cd.
Kayacan Sk. No: 16
Yenisahra – İSTANBUL TR
Tel.: +90 216 472 53 04-05
Faks: +90 216 472 65 31

İzmir Bölge Müdürlüğü

Kemalpaşa Mh. Pınar Cd. 98.Sk. No:1
Bornova-İzmir
Tel.: +90 232 478 31 65
Faks: +90 232 479 10 74

Ankara Bölge Müdürlüğü

İstanbul Yolu Üzeri 13.Km Gersan Sanayi Sitesi 2310. Sk. No:12-14
Batıkent-Ankara
Tel-Faks: +90 312 256 99 59

 

Mado bayilik başvurusu

Bayilik başvurusu yapmak için yukarıdaki merkezleri arayarak yetkili kişilerle görüşebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha fazlası için

Kendi dondurma dükkanınız açmak için tıklayınız.

Cold stone dondurma bayiliği almak için tıklayınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir