Yaza özel iş fikri: 3 boyutlu baskıyla üretilen kişiye özel dondurma

Kaliforniya’da başlatılan devrim niteliğindeki yeni bir platform, 3 boyutlu baskı yöntemini kullanarak istenilen her biçimde buzlu dondurma üretebiliyor.

Kişiye özel uyarlamalar, yiyecek sektörünü şekillendiren ve gezegenimizdeki birçok iş yerinin “kendi yiyeceğini oluştur” sistemine geçmesine yol açan bir akım. Şimdiyse, internet üzerinden verilen bir hizmet müşterilerine kendi buzlu dondurmalarını tasarlama fırsatını sunuyor.

Pixsweet adlı iş fikri, Finlandiyalı 3 boyutlu baskı uzmanı Janne Kyttanen tarafından hayata geçirildi. Kyttanen’in şirketi Freedom of Creation mücevher, ayakkabı, mobilya gibi birçok şeyin kişiye özel 3 boyutlu baskısını üretebiliyor.

3 boyutlu tasarım yazılımını ve baskı teknolojisini kullanan platform, müşterilerinin ilgili alanda herhangi bir uzmanlığa sahip olmasını gerektirmiyor. Kullanıcıların yapması gereken tek şey siteye fotoğraf yüklemek. Yüklenen fotoğraf 3 boyutlu bir görsele dönüştürüldükten sonra buzlu dondurma kalıbı haline getiriliyor.

Yaza özel iş fikriyle alakalı daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Son yıllarda yazıcı fiyatlarının düşmesiyle 3 boyutlu baskı uygulaması birçok farklı sektörde kullanılmaya başladı. Bu alanda şimdiye kadar çeşitli inovasyonlar gördük; özel cam tasarımı, plastik cerrahi, plastik evler, kopya organlar bunlardan bazıları…

Kişisel isteklerimize göre tasarladığımız ürünlerle buluşmamızı sağlayan 3 boyutlu baskıyla ilgili acaba bundan sonra bizleri ne gibi fikirler bekliyor?

 

İlginizi çekebilir

3d Baskıyla İlgili Yeni İş Fikirleri
Dondurma Dükkanı Açmak

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir