Milyonerlerin Sizi Zirveye Çıkaracak Alışkanlıkları

Zengin ve başarılı insanlar artık yüksek maaşlı 9-5 işlerde çalışmıyorlar. Şimdilerde zenginliğe giden yol kendi işlerinde çalışan, risk almaya hazır, tutkulu ve bilgili bir girişimci olmaktan geçiyor.

Geçmişleri ve hayat hikayeleri çok farklılık gösterse de hepsinin ortak birtakım özellikleri var. Milyoner olma arzunuz varsa bu özellikleri bilmenizde ve kendi hayatınızda uygulamanızda fayda var. İlk 1 milyon liranızı düşündüğünüzden daha çabuk kazanabilirsiniz.

 

1. Roman yerine akademik kitaplar okuyun.

Roman ve şiir okumak eğlencelidir, ancak zamanınızı gerçekten iyi değerlendirmek istiyorsanız iyi bir kurmaca-dışı ya da akademik kitap okuru olmanız gerekir. Dünya hakkında bilgi edinmek, romandaki katilin kim olduğunu öğrenmekten daha yararlıdır. Okurlarını dünyadaki pek çok konu hakkında bilgilendiren binlerce şahane kitap mevcut.

Finans, yatırım, sağlıklı beslenme, motivasyon, kişisel gelişim gibi konularda kitaplar okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Her bir konu dünyayı daha iyi anlamanızı sağlar. Çevirdiğiniz her sayfada daha donanımlı bir insan olursunuz. İnternette faydalanabileceğiniz sonsuz kaynak bulunuyor. Birkaç tıkla yüzlerce şahane kitaba erişebilirsiniz.

 

2. Yeni teknolojileri araştırın.

Milyoner olmak istiyorsanız, rakiplerinizin önünde olmanız gerekir. Yani mesleki anlamda size yardım edecek yeni teknolojileri ve son gelişmeleri takip etmelisiniz. Teknoloji ve tıp alanlarındaki son gelişmelere odaklanan kaliteli web sitelerini takip edin. Okuduğunuz bir haberin size nasıl bir fırsat sunacağını bilemezsiniz.

 

3. Kendi sektörünüzü bilmek yetmez.

Sektörünüzde milyonlar kazanan bir uzman olmak istiyorsanız sektörün içini ve dışını çok iyi bilmek zorundasınız. Ancak bu sadece kendi alanınızı bilmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Gerçeten başarılı bir milyoner olmak istiyorsanız başka sektörleri de takip etmeniz gerekir. Başka alanlardan elde ettiğiniz bilgileri kendi iş alanınızdaki bilgi ve tecrübelerinizle harmanlamalı ve yorumlamalısınız. Başarıya giden yola ancak bu şekilde tutunabilirsiniz.

 

4. Para tek amacınız olmamalı.

Bugün en çok kazanan kişiler, başlangıçta sadece para kazanmak amacı güden kişiler değildi. Milyonlar kazanmak istiyorsanız paradan daha büyük amaçlarınız olmalı. İşinizde gerçekten başarılı olmak istiyorsanız birtakım tutkularınız olmalı.

İnsanlara yarar getirecek hizmet veya ürünler sunmalısınız. Başka insanlara faydalı olabileceğiniz, tutkulu olduğunuz bir alan bulun ve işinizi bunların üstüne inşa edin.

 

5. Zamanı iyi kullanın.

Milyonerlerin diğer insanlardan en büyük farklarından biri insanlar evde televizyon izlerken milyonerlerin hala ofiste çalışıyor olmasıdır. Başarıya giden yolda en önemli hususlardan biri erken kalkmak ve geç saatlere kadar çalışmaktır. Sizi rakiplerinizin önüne geçirecek ekstra çabayı göstermeniz büyük farklar yaratır. Gecesini gündüzüne katmaktan gocunan kişilerin milyoner olma ihtimali ancak piyangoya bağlıdır.

Bu özellikleri edinmek istiyorsanız milyoner gibi düşünmeye ve yaşamaya başlamanız gerekir.

 

İlginizi çekebilir

Sıfırdan Başlayıp 1 Milyon TL Kazanmak
Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir