Mobil uygulama ile randevu alabileceğiniz seyyar dişçiler

San Fransisco’da faaliyet gösteren bir sağlık teknolojisi girişimi olan Pocelane, kapınıza dişçi yolluyor.

İnsanların telefon uygulamaları sayesinde şoför, kuaför, masaj terapisti ve yoga hocası çağırabildikleri bir dönemde olduğumuz için, yoğun ofis çalışanlarına yönelik hizmetler sunan birçok şirket kuruldu. İşkolikler artık ofisi terk edemedikleri yoğun günlerde masalarında bile manikür ya da saç kesimi gibi hizmetler alabiliyorlar. Şimdi de Porcelane, müşterilerin evine veya ofisine giden gezici dişçi sağlıyor.

Kullanıcılar online randevu alıyorlar ve Porcelane dişçileri müşterilerin kapısına tam teçhizatla gidiyor. Klinikte bulunan tüm hizmetlerin hepsi, -diş temizliğinden tutun da röntgene, baştan aşağı bir check-up’a, dolgulara hatta kanal tedavisine kadar-  ev ortamında sağlanıyor. Porcelane dişçileri bunun için gereken tüm ekipmanları portatif bir çantada yanlarında taşıyorlar. Bunların dışında dişçi koltuğu, dişçi çantası, basınçlı hava ve su hortumları gibi ekipmanların tümü ufak bir araca sığabilecek şekilde paketleniyor. Bu hizmet San Francisco’nun tüm semtleri için etkin bir şekilde çalışıyor. Yenilikçi girişimin ülke çapına yayılma planları ve başka pazarlara da girebilmek için sermaye  arayışı bulunuyor.

Porcelane, mobil uygulama aracılığıyla randevu alma kolaylığı, günün yedi günü hizmet alabilme, aynı mekanda bulunan birden fazla müşteri olduğunda indirim sağlama gibi özellikleriyle ön plana çıkmayı umuyor. Ama konfor ve kolaylıkların da bir bedeli var – rutin bir diş muayenesi 295 dolar tutuyor.

Sağlık hizmetleri sektörü için mobil uygulamaların kolaylığı ile müşteri odaklı hizmeti bir araya getirebilecek başka hizmetler var mı?

 

Websitesi: www.porcelane.com

İletişim: support@porcelane.com

 

İlginizi çekebilir

Para Kazandıran 10 Mobil Uygulama
Yaratıcı Seyyar İş Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir