Nasıl Sanal Asistan Olunur?

Sanal asistan olarak evinizden çalışıp bu hızla büyüyen pazarda yer almak ister misiniz? Başlamandan önce iyi bir iş planınız olduğundan ve temellerinizi sağlam attığınızdan emin olun.  Aşağıdaki hızlı ve kolay adımları takip edin.

Bugünlere sanal asistanlara olan talep oldukça artmıştır. Ve iyi bir amaç için. Sanal asistanlar makul ve uygun yollarla çeşitli profesyonellere değerli hizmetler sunarlar. Ancak bu bir dükkan açacağınız ve müşterilerin de bu dükkana akın edeceği anlamına gelmez. Öncelikle zemin hazırlamalısınız.

 

Hizmetlerinizi belirleyin

Evet vereceğiniz hizmetleri belirleyin. Sanal asistanlar çeşitli hizmetler sunarlar ve sizinde hangi becerilerini kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Hangi hizmetleri vereceğinize ve daha da önemlisi hangilerini karşılayamayacağınıza karar vermelisiniz. Facebook’u zar zor kullanıyorsanız muhtemelen birinin sosyal medya kampanyasını yönetemezsiniz.

Yapabileceğinize inandığınız ve az bir eğitiminizin olduğu hizmetleri ayrı ayrı listelere koyun.

 

Eğitim alın

Excel’i kullanmada konusunda becerikli olsanız bile her zaman öğrenebileceğiniz yeni bir şeyler vardır. Becerilerinizle ilgili bilgilerinizi tazelemek için kurslara katılın.

Sertifikalı olmanız size avantaj sağlar. Sıra geldi öğrenmeye. Görevleri tam olarak öğrenmeden hizmet sunmamanız gerektiğini unutmayın.

 

Dışarı çıkın ve insanlarla tanışın

Müşteriler olmadan sanal asistan olamazsınız. Ve müşteriler bulmak için insanlarla tanışmanız gerekir. Daha önceki iş bağlantılarınızı düşünün ve bu kişilerle temas kurun. Israrcı olmak zorunda değilsiniz. Onları konuyla ilgili bilgilendirin ve tanıdıkları birinin asistana ihtiyacı olursa size haber vermelerini rica edin.

Bir internet sitesi kurabilirsiniz. Ayrıca Linkedin ve Twitter hesabınızdan insanlarla temas kurabilirsiniz. Online görüşmelerin çoğunda insanlarla sohbet etme imkanı bulursanız ve böylece yeni insanlarla tanışırsınız.

 

Kendinizi satmayı öğrenin

Girişimci olacaksanız kendinizi satma konusunda rahat olmalısınız. Bir şeyleri insanların gözü gözüne sokmayın ancak birileriyle karşılaştığınızda doğrudan konuşmaya girmeyi de öğrenin. Konuşa yapma konusunda rahat değilseniz ikinci ipucunu dikkate almalı ve bir kursa katılmalısınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir