Ne İş Yapsam Diyenlere Özel Karlı İş Fikirleri

Durgunluk ve arkasından gelen yavaşlamalar ekonomideki bütün sektörleri ciddi anlamda etkilese de 2016 yılının küçük işletmeler için oldukça kazançlı geçeceği düşünülmektedir. Devlet teşvikleri, yeni çözümler ve potansiyel yatırımlar küçük işletme sahiplerinin yeni girişimlerde bulunmalarına,  işletmelerini büyütmelerine ve kendilerini yenilenmelerine yardımcı olacaktır.

“Kendi işimi kurmak istiyorum, ne iş yapsam kazanırım?” diyen girişimcilere özel kar marjı ve büyüme potansiyeli yüksek olan iş fikirlerini bir araya getirdik. İşte sizlere 2016 yılı ve sonrasında kazandıracak en iyi iş fikirleri:

 

Çevre dostu iş fikirleri

cevreci-is-fikirleri

Çevre dostu temizlikten organik gübreye ve organik ürünlere kadar binlerce çevre dostu iş fikri vardır. Hava kanallarını temizleme, organik çocuk bezleri, organik gübre üretimi, bahçıvanlık, çevre dostu temizlik, çevre dostu işletmeler için danışmanlık, organik saç bakım ürünleri gibi iş fikirleri bir taraftan doğayı korumanıza bir taraftan da para kazanmanıza yardımcı olur.

Sizler için seçtiğimiz çevreci iş fikirlerini incelemek için tıklayınız.

 

Teknolojiyle alakalı iş fikirleri

teknoloji-sektörü

Teknoloji meraklısı kişilerin teknik deneyimlerini kullanarak kurabilecekleri teknolojiyle alakalı bir sürü iş fikri vardır. Blog danışmalığı, bilgisayar bakımı ve tamiri, bilgisayar eğitimi, veri girişi, masaüstü yayıncılık, internet araştırması, sosyal medya danışmanlığı, video yapımı ve web tasarımı gibi iş fikirlerini avantaj ve dezavantajlarıyla araştırıp kendiniz için uygun olanı seçebilirsiniz.

Teknoloji sektöründeki trend iş fikirlerini incelemek için tıklayınız.

 

Evcil hayvanlarla alakalı iş fikirleri

karli-evcil-hayvan-sektoru

Şu bir gerçek ki evcil hayvan sahiplerinin çoğu hayvanları sever ve hayvanlarının mutluluğu, güvenliği ve sağlığı için her şeyi yaparlar. Evcil hayvan sahiplerinin bu bağlılığı muhteşem iş fikirlerinin çıkmasına neden olmuştur. Akvaryum bakımı, köpek eğitimi, köpek maması yapımı, evcil hayvan kıyafetleri, evcil hayvan temizliği ve evcil hayvan bakımı gibi iş fikirlerini araştırın.

Evcil hayvan sektöründe yer alan cazip iş fırsatlarını öğrenmek için tıklayınız.

 

Online iş fikirleri

basarili-eticaret-isi

Online iş fikri denildiğinde şüphesiz çoğu kişinin aklına ilk olarak e-ticaret yapmak gelmektedir. Sektöün yıllık büyüme oranları ve kar marjı dikkate alındığında bu durum hiç de şaşırtıcı değildir. 2016 yılında %3o’a yakın büyümesi beklenen sektör, küçük girişimciler için de bünyesinde birçok iş fırsatı barındırmaktadır. Örneğin online şans oyunları büyük

E-ticaret yapma konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Düşük maliyetli iş fikirleri

sermayesiz-isler

Yeterli sermayesi olmayan ya da sermayesini riske etmek istemeyen girişimciler için düşük maliyetli iş fikirleri kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Aslına bakacak olursanız başlangıç masrafı az olan ve aynı zamanda ciddi karlar getiren bir sürü küçük işletme türü vardır. Bunlar hem sermayenizi tüketmez hem de başarılı bir küçük işletme sahibi olmanıza yardımcı olur.

Düşük sermayeli işleri incelemek için tıklayınız.

 

Ev merkezli iş fikirleri

evde-para-kazanma-yollari

Kararlı olursanız ve iyi odaklanırsanız evinizden karlı bir iş kurabilirsiniz. Ancak araştırma ve planlama yapmanız ve biraz da ileri görüşlü olmanız gerekir. Muhasebecilik, freelance yazarlık, elişi ürünler yapmak, çocuk bakımı, yaşam koçluğu, özel ders vermek, SEO danışmanlığı ve sanal asistanlık gibi ev merkezli iş fikirlerini avantaj ve dezavantajlarıyla araştırın.

Evde yapılacak işler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Ne iş yapsam para kazanırım?

Özellikle yakın gelecekte kazançlı olacak iş fikirlerini bu başlık altında sürekli olarak güncelleyeceğiz.

 

Besin Destekleri

saglikli-girisimciler

Günümüz tüketicileri yiyeceklerinin daha besleyici ve aynı zamanda daha sağlıklı olmasını istiyor. Domatesleri sadece lezzetli oldukları için değil aynı zamanda prostat kanseriyle savaşan likopenle dolu oldukları içinde tüketiyoruz. Besin desteği ve fonksiyonel gıda pazarı global bir pazardır ve her geçen yıl daha da büyümektedir.

 

Tarım turizmi

tarim-turizmi

Tarım turizmi hızla büyüyen bir diğer sektördür. Çiftlik tatilleri ve tarımla alakalı faaliyetlere olan talep hiç olmadığı kadar artmıştır. Çiftliğiniz varsa bunu kolaylıkla fırsata dönüştürebilirsiniz. Çiftliğinize bir piknik alanı ve çocuk parkı ekleyin. Ayrıca yerinde satış yapmak için bir stant kurabilir veya traktör yolculuğu gibi etkinlikler düzenleyebilirsiniz.

Tarım turizmi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Bebek ürünleri

bebek-urunu-satmak

İnsanlar söz konusu çocukları olduğunda para harcamaktan çekinmez. Sevimli elbiselerden tasarım bebek arabalarına ve bebek takımlarına kadar satabileceğiniz birçok ürün vardır. Bu işi perakende dükkan aracılığıyla yapabileceğiniz gibi internet aracılığıyla da yaparak büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Ne iş yapsam diyenlere özel iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir