Yatırım Yapılacak Bol Kazançlı İşler

Kendi işinizi kurmak istiyor ancak ne iş yapsam diye kararsız mı kalıyorsunuz? Öyleyse doğru yerdesiniz. Sizler için yatırım yapılacak işleri ve bol kazançlı iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz:

 

Ekolojik danışmanlık

Çevreci işlere girmeyi tuhaf buluyorsanız tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz. Ekolojik danışmanlık sağlam ve büyümekte olan bir sektördür. IBISWorld’ e göre değeri yaklaşık 17.8 milyar dolardır. Büyümenin gelecek beş yılda %9 artacağı söylenmektedir. Rüzgâr türbinleri, güneş panelleri ve yeşil çatılar gibi çevreci donanımlar sağlayan bağımsız girişimciler için oldukça kazançlı bir iş fırsatıdır. Kamu sektöründen bireylere kadar herkes ve her sektör çevreci konularda danışmanlık faaliyetlerinden yararlanmak ister. Uzmanlaşmak mı istiyorsunuz? Talebe göre hava, toprak ve su kalitesi yönetimi gibi konularda ve aynı zamanda sürdürülebilir projelerde uzmanlaşabilirsiniz.Çevreci bir iş kurmak isteyenler “Yatırım yapılacak çevreci işler” başlıklı yazımızı ziyaret ederek daha fazla iş fikrine ulaşabilirler.

 

Tercüme ve çeviri hizmetleri

Lafla peynir gemisi yürümez.  Global ekonomide sağlam iletişim kurmanız gerekir. Tercüme ve çeviri pazarı geçen sene %18 büyümüştür. Özellikle büyümeye çalışan ve denizaşırı işler yapmak isteyen firmalar tercüme ve çeviri sektörünün en iyi müşterileridir. Sağlık hizmetleri sektörü de dile ihtiyaç duyan bir diğer alandır. Kurumlar arası alanda da, internet sitesi çevirisi ve çok dilli pazarlama materyallerinin hazırlanması gibi birçok yüksek kazançlı iş fırsatı vardır.

 

Evde bakım hizmetleri

Yaşlı nüfusu arttığından ve talepler daha az pahalı olduğundan hastane bakımı yerine evde bakım hizmetleri tercih edilmeye başlamıştır. Bu sektör yıllar geçtikçe daha da güçlenecektir. Bu alanın alt sektörleri de huzurevleri ve fizik tedavi merkezleridir. Tıbbi olmayan evde bakım hizmetlerinin 2018’den önce %50’den fazla büyümesi bekleniyor.

 

Mobil uygulama tasarımı

İPhonelar bir süredir hayatımızda. Ancak İpad’in ortaya çıkmasıyla ve Android telefonların satışlarının patlamasıyla web tabanlı mobil uygulama pazarı inanılmaz bir hızla büyümeye başlamıştır. Kazançlı bir iş kurma niyetinde olanlar mobil uygulama pazarı doğru seçenek olabilir. Programcılar, geliştiriciler ve tasarımcılar için taze bir piyasa oluşmuştur.

 

Çay ve sağlıklı içecekler

Girilecek en karlı sektörlerden biri de çay ve sağlıklı içecek sektörüdür. En iyi çay markaları sektörün %88’ini kontrol ediyor. Geri kalan %12 küçük ve bağımsız üreticilerden oluşuyor. Çay en fazla tüketilen içeceklerden biridir. Günümüzde tüketiciler sağlıklı yaşam bilincinin iyice farkına vardığından daha doğal içecekleri tercih etmeye başladılar.

 

Eğlence, oyunlar ve hobiler

Sadece gitar hero değil. Gerçek gitarlar, bongolar ve viyolalar. Günümüzde hobi ürünleri, müzik enstrümanları ve elişi ürünlerin satışları hızla artmaya başlamıştır. Oyuncak ve oyun piyasası yıllık ortalama %9’luk büyüme kaydetmektedir. Bunun nedeni insanların becerilerini geliştirmek ve hobiler edinmek istemesidir. Oyun ve eğlence sektöründe kendi işinin sahibi olmak isteyenler için birçok kazançlı iş fırsatı bulunmaktadır.

 

Sınav hazırlama ve özel ders

Aileler her zaman çocuklarının iyi notlar almasını ister ve bunun için harcama yapmaktan da çekinmezler. Ancak unutmayın ki bu sektör oldukça rekabetçidir. Doğru nişi belirlerseniz karlı olacaktır. Özel ders, dil ve müzik dersleri ortalama %7’lik bir büyüme kaydetmektedir.

 

Pastaneler ve unlu mamuller

Pastaneler, fırınlar ve butik pastacıların satışları  %15 oranında artmıştır. Küçük gruplara, yerel tedarikçilere, mevsimlik malzemelere ve yaratıcılığa yatırım yaparak güzel lezzetler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca diyabet hastalarına özel bir pastane açarak da kazançlı bir işe sahip olabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi için “Diyabetik Pastane Açmak” adlı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Online olarak el yapımı ve vintage ürünler satmak

Bu sektör fiziki olmayan satıcılardan oluşur. Yalnızca online satış yaparlar ve özellikle el yapımı takı ve vintage kıyafetler konusunda ilerleme vardır. Sektöre kolaylıkla girilebilir. Bağımsız satıcılar online satışlarını daha çok Etsy, eBay ve gittigidiyor gibi internet siteleri aracılığıyla yaparlar. Az sermayeli kazançlı bir iş arayanlar için doğru seçenek olabilir.

 

Su rezervi ve sulama sistemleri

Temiz ve sürekli su rezervi modern yaşam için en önemli hizmetlerdendir. Bu nedenle yatırım yapılacak sektörlerden biri olan bu sektör, ekonomik dalgalanmalardan da etkilenmez. Sektör geleneksel anlamda belediyelerin hakimiyetinde olsa da bağımsız firmalar için güzel ve karlı fırsatlar vardır. Kaliteli suya erişmek isteyenler farklı çözüm arayışlarına girmiştir. Siz de konuyla ilgili çözümler yaratabilirsiniz.

İş kurmak isteyen ancak ne iş yapacağına karar veremeyen girişimciler için yatırım yapılacak işleri ve yüksek kazançlı iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir