Oda kahvaltı hizmeti vererek para kazanmak

Turizmin bol olduğu bir bölgede yaşıyorsunuz ve aylık ekstra para kazanmak mı istiyorsunuz? Evinizde fazladan bir odanız da varsa yerli ve yabancı turistlere oda kahvaltı hizmeti vererek aylık hatırı sayılır miktarda bir gelir elde edebilirsiniz.

 

Bu işe başlamadan önce bilmeniz gerekenler

Oda kahvaltı hizmeti veren insanların misafirlerden hoşlanması gerekir. Misafirler ve ev sahipleri arasında kalıcı arkadaşlıkların olması olağanüstü bir şey değildir ve bu tür misafirler genellikle sürekli ziyaretçi olurlar ve başka misafirlerin gelmesi içinde en önemli referans kaynağı olurlar.

Oda kahvaltı hizmeti veren yerlerde kalan insanlar sıradan turistler değillerdir. Kaliteli konaklama ve hizmet isterler.

Oda kahvaltı hizmeti veren yerlerin misafirleri genellikle pazarlık yapmazlar. Aslına bakacak olursanız, farklı ve olağandışı şeyler için daha fazlasını ödemeye razıdırlar.

Oda kahvaltı hizmeti vermeyi planlıyorsanız, sizin açınızdan karlı olacak ve misafirler açısından keyifli olacak bir deneyim sunmak için bazı kararlar vermeniz gerekir. Bu kararları dikkatli bir biçimde düşünmeniz gerekir. Herhangi bir durum ortaya çıkmadan önce bu tür kararlar almanız uzun vadede tasarruf etmenizi, endişe ve kaygıyı uzak tutmanızı sağlar.

 

Misafir odaları / Yataklar

Evinizi nesnel bir şekilde inceleyin.

Mobilyalarınız iyi durumda mı?

Odalardaki yatakların türü ne? İkiz yatak, iki kişilik yatak, kraliçe yatak, büyük boy çift kişilik yatak, su yatağı, vb.

Yeteri kadar dolap var mı?

Evinizi misafirlerinize açmadan önce misafir gibi her odada bir gece geçirin. Ev sahibi olarak sokaktan gelen seslere veya arka bahçedeki parlak ışığa bağışıklık kazanmış olabilirsiniz. Dedenizden kalan antika guguklu saatin sesi misafirlerinizden bazılarını rahatsız edebilir.

Yataklar kötü durumda mı?

Yeni bir döşek ve yatak bazası almanın zamanı gelmiş olabilir.

Yastıklar iyi durumda mı? Ne tür yastıklarınız var?

Bazı misafirlerin kuş tüyüne alerjisi olabilir.

Işıklandırma hem giyinme hem de okuma için uygun mu?

Gıcırdayan kapılardan bazılarını yağlamanız gerekiyor mu?

Bütün bunlar müşterilerin tatmin olmasını ve tatmin olmamasını belirleyen unsurlardır.

 

Banyo paylaşımı

Aslında olması gereken her odada bir banyo olmasıdır. Misafirlerin birçoğu özel banyo ister ancak her odada özel banyo olmayabilir. Çoğu durumda, banyoyu paylaşma konusunda düzgün ayarlamalar yaparsanız misafir buna itiraz etmez. Ancak unutmayın ki banyoyu yabancılarla paylaşırsanız kendi evinizde mahremiyetinizi kaybedebilirsiniz ve sırada beklemek zorunda kalabilirsiniz. Asgari düzeyde en iyi çözüm misafirler tarafından kullanılmayan, sadece sizin ve aile üyelerinizin kullanacağı bir banyonun olmasıdır.

Banyoları misafirler kalmadan önce, kalırken ve gittikten sonra titiz bir şekilde temizlediğinizden emin olmalısınız. Yakın bir yere içinde temizlik malzemelerinin olduğu küçük bir sepet yerleştirmeniz diğerlerinin banyoyu diğerleri için temiz bırakmaları gerektiğini anlamalarına yardımcı olur. Tabi ki, her tuvalete tuvalet kağıdı koyduğunuzdan da emin olmalısınız.

 

Kararlarınızı dikkatli bir biçimde verin

Oda kahvaltı hizmetinde geleneksel olarak rahat bir gece konaklaması ve iyi kahvaltı sunulur. Misafirler bu tür bir konaklamayı oda kahvaltı hizmeti veren ev sahibiyle şahsi ilişki kurmaktan keyif aldıkları için seçerler.

Oda kahvaltı konaklamalarında yeni arkadaşlıklar kurulur ve misafirler tekrar tekrar gelirler. Ancak bu işe başlamadan önce kendinizi ve yaşam tarzınızı dikkatli bir biçimde gözden geçirmeniz gerekir. Oda kahvaltı hizmeti vermek çekici ve ilginç bir fırsattır ancak uzun saatler ve sıkı çalışmayı gerektirir.

 

İlginizi çekebilir

Evinizi bir odasınu kiralayarak para kazanın!
Ek gelir imkanları
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir