Ödev Yaparak Para Kazanma Siteleri

Okul yıllarında ödev yapmak öğrenilenleri pekiştirmek açısından çok önemlidir, fakat itiraf edelim ki ödev yapmaktan keyif alan öğrenci bulmak neredeyse sıfırdır! Ancak günümüzde pek çok internet sitesi, ödev yardımı konusunda uzmanlaşmış durumda.

Yani hem ödevini yaptırmak isteyenler hem de ödev yaparak para kazanmak isteyen kişiler için birçok alternatif web sitesi bulunuyor.

Bu yazımızda size ödev yaparak ekstra para kazanmanızı sağlayacak sitelerden bahsedeceğiz.

 

 

Ödev Yaparak Para Kazandıran Siteler

1. PaperCoach

PaperCoach; Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik kitap incelemesi, ödev, makale, tez, üniversite başvuru metni, CV, iş planı gibi konularda yardım sağlıyor.

Özellikle LinkedIn üzerinden iş başvurusu kabul eden PaperCoach’a CV’nizi yollayabilir, çeşitli konularda ihtiyaç duyan öğrencilere sayfası 8 dolardan yardım edebilirsiniz.

 

2. Tutor.com

Online ödev yardımı hizmeti (tutoring) sunan tutor.com, diplomalı öğretmenleri, üniversite hocalarını, doktora öğrencilerini, master derecesi olan profesyonelleri buluşturuyor.

Siteye üye olmak ücretsiz ancak ABD veya Kanada’da ikamet ediyor olma şartı var.

Başvuru yaptıktan sonra uzmanlık alanınıza göre online bir sınavdan daha geçiyorsunuz ve bu sınavı başarıyla tamamladığınızda öğrencilere ödevlerinde yardım etme imkanı elde ediyorsunuz.

 

3. OneClass

OneClass, belirttiğimiz gibi öğrenciler ile öğrencilere ödevlerinde yardım edebilecek kişileri buluşturuyor. Buna ilaveten üniversite öğrencilerinin çeşitli konularda derslerde tuttukları notlara da yine bu platform üzerinden erişim sağlamak mümkün.

Eğer derslerde iyi not tutan biriyseniz de bu siteden para kazanıyorsunuz. Yüklediğiniz her not için 25 puan topluyorsunuz. Bu puanlar daha sonra paraya dönüşüyor ve kazandığınız parayı Amazon, Starbucks, Domino’s Pizza gibi yerlerde harcayabiliyorsunuz.

 

4. Chegg

En popüler ödev yapma-yaptırma sitelerinden biri olan Chegg’de dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyan kişiler lise derslerinden makine mühendisliğine kadar pek çok alanda öğrencilere yardım ediyor. Binlerce farklı konuda onbinlerce tutor bulunan Chegg’den para kazanmak için ABD’de yaşamak da gerekmiyor. Yani Türkiye’den başvuru yapıp Chegg’de ödev yapabilirsiniz.

Chegg’de saatlik 20 dolar kazanabiliyorsunuz.

 

5. Eduboard

Eduboard, öğrenciler ile özel ders vermek isteyen (ödev yapabilen) kişileri buluşturuyor. Ödemeler aylık %20 komisyon kesildikten sonra yapılıyor. Lise derslerinden doktora derslerine kadar pek çok alanda ders veren uzman kişiler var Eduboard’da.

 

6. Skooli

Skooli, ilkokuldan üniversiteye kadar pek çok öğrenciye ödevlerinde yardım sunan bir web sitesi.

Skooli’de ya öğrencilerle önceden zaman belirleyip ders anlatıyor ve onlara derslerinde yardım ediyorsunuz; ya da son dakika yardıma ihtiyacı olan öğrencilere yardım ediyorsunuz.

Skooli’de ders verebilmek için iyi bir üniversiteden mezun olmuş olmak şartı var.

 

7. Preply

Preply’de saatlik ücretinizi siz belirliyorsunuz. Saatine 40 dolar fiyat çekebilirsiniz yani. Özellikle yabancı dil konusuna ağırlık veren sitede matematik, iktisat, tarih gibi konularda da ders verebilir, ödev yapabilirsiniz.

Demo özelliği sayesinde ilk dersinizden önce deneme yaparak kendinizi online ders anlatma konusunda da geliştirmeniz mümkün.

 

8. 24HourAnswers.com

Üniversite ödevlewrine yardım söz konusu olunca en popüler seçeneklerden biri 24houranswer.com

CV’nizi ve İngilizce seviyenizi gösteren belgeyi sisteme yükledikten sonra uzmanlık alanınıza göre saati ortalama 13 dolardan öğrencilerin sorularını ve ödevlerini yapabilirsiniz.

 

9. MyTutor

İngiltere merkezli bu web sitesinde deneyiminize ve anlatacağınız konuya göre saati 20 ila 60 sterlin arasında para kazanmak mümkün.

MyTutor’da ders vermek ya da öğrencilere derslerinde yardımcı olmak için İngiltere’de öğrenci olmak veya İngiltere’de çalışma iznine sahip olmanız şart.

 

10. Wyzant

Özel hoca arayan öğrencilerin 2005’ten beri kullandığı güvenilir bir mecra olan Wyzant’ta ders veren veya ödeve yardım eden kişiler saatlik 30 dolar kazanıyor.

Birebir ders ayarlama, video sohbet, interaktif tahtada ders anlatımı gibi pek çok özelliği bulunan Wyzant’a muhakkak göz atın.

 

11. Studypool

Studypool, öğrencilerin sisteme yükledikleri sorulara teklif vererek para kazanılan bir site. Yüklenen soruyu 5 ila 20 dolar arasında çözmek için teklif sunuyorsunuz. Öğrenci  deneyim ve CV’sine göre sorusunu çözdürmek istediği kişiyi seçiyor.

20 milyon sayfalık bir not arşivi olan Studypool’da soru alabilmek, öğrencilerin sizi seçmelerini sağlamak için profilinizi olabildiğince doldurmanız şart.

 

12. SweetStudy

Sweetstudy, öğrenci ile hocayı buluşturan bir platform. Ödev yapma, imla hatalarını düzenleme, yazı formatlama gibi pek çok konudan para kazanmak mümkün. Aklınıza gelebilecek her konuda ve her seviyede ödev bulunan Sweetstudy’de ödev başı 5 ila 25 dolar arasında para kazanmak mümkün.

 

 

13. Upwork

Freelance çalışanların bir numaralı geçim kaynağı olan Upwork’te öğrencilere ödevlerinde yardım ederek de para kazanmak yaygın. Kendi fiyatınızı kendiniz belirliyorsunuz, üyelik için para ödemiyorsunuz ancak yaptığınız her görev başına Upwork belli bir oranda komisyon kesiyor. Çok ama çok sayıda ödev var Upwork’te. Yani ödev yaparak para kazanma meselesini ciddiye alıyorsanız mutlaka Upwork hesabı açmanız gerekiyor.

 

14. Growing Stars

ABD merkezli olan Growing Stars, özellikle 3 ila 12. sınıfa giden öğrencilerin daha çok kullandıkları bir mecra. 2 saatlik birebir özel dersten oluşan bir sistem söz konusu.

Programlama, yaratıcı yazarlık, biyoloji, kimya gibi pek çok konuda lisans düzeyinin altında öğrencilere yardım ederek para kazanmak mümkün bu platformda.

 

15. School Solver

“Ödev pazarı” olarak da bilinen School Solver; Forbes, TechCrunch, Mashable gibi teknoloji odaklı yayınlarda isminden söz ettiren güvenilir bir site.

Sisteme yüklenen sorulara cevap veriyor ve bunun için 5 dolar kazanıyorsunuz. Üstelik cevaba erişmek isteyen herkesten bu ücret alınıyor. Yani popüler bir konuda kapsamlı bir cevap verdiğinizde tek bir sorudan 500 dolar para kazanmanız işten bile değil!

 

Sonuç

Ödev yaparak para kazanma konusunda online dünyadaki en popüler platformları sizler için derledik. Üstelik bu sitelerde dolar üzerinden para kazanacağını da ekstradan belirtelim.

Swagbucks, SurveyJunkie gibi mecralarda da anket doldurarak ya da verilen ufak görevleri tamamlayarak boş vakitlerinizde hatrı sayılır bir ekstra gelir elde etmeniz mümkün.

Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir