Online bir iş kurmanız için 5 önemli sebep!

Dünya üzerindeki % 1’lik kısım, zamanı paraya değişerek zengin olmadı. Ve siz de olmayacaksınız. Bu başlangıç için hoşgürülebilir, ama belli bir noktadan sonra yoğun biçimde artış ve yükselişe odaklanmalısınız.

İnternet işinin patlayan büyüme hızı ve dik duruşu, bizim geleneksel yöntemlere karşı algımızı değiştirdi. Amazon, PayPal, Netflix, eBay, gittigidiyor ve sayısız teknoloji devi, sanal alemde kendi pazarlarını oluşturup köşeyi döndüler ve birkaç sene öncesine kadar işlerin geleneksel yollardan yürüdüğü yerlerde bir baskınlık kurdular.

İnternetin hayatımızda yer edinmesi, oyun alanını büyüterek küçük işletmelerin büyük firmalarla kapışabilmesini mümkün kıldı. İnternet firmalarının katlanarak büyümek gibi özel bir yetenekleri mevcut. Çünkü; önlerinde sınırsız imkanlar ve başlangıç seçenekleri sunulmuş durumda. Bir sonraki devrimsel internet firmasını yaratmak öyle kolay değil ve riskler içeriyor. Ancak riskleri aşacak yolları görmeli ve gözünüzü işin sonundaki mükafatlara dikmelisiniz. İnternetin gücünü kullanarak işinizi artan bir ivmeyle büyütmeye odaklanmalısınız.

İşte sizlere neden online bir iş kurmanız gerektiğini gösteren 5 neden:

 

1) Artış Gösterme ve Katlanarak Büyüme

Hangi iş ya da sektör içinde olursanız olun, artış göstererek ilerleme, işinizi bir sonraki aşamaya taşımak için bir zorunluluk. Online bir iş kurmak, gerçek anlamda katlanarak büyümenin en hızlı ve en kolay yoldur. Günümüzde birçok başarılı online firma, yüksek oranda artış gösterebilen firmalara dayanıyor. Uber, Google, Netflix, Amazon, bütün sosyal medya platformları… Liste devam ediyor.

Online bir işe başlamanın bazı avantajları şunlardır:

* 3.2 milyar insana direkt olarak erişim (Dünyanın % 40’ından fazlası)

* Sudan ucuz fiyatlarla dünya çapında bir iş kurabilme imkanı

*Sosyal medya ile güçlü bir bütünleşme becerisi ve kullanıcı dostu birçok online pazarlama platformuna bedava erişim

* Gerçek zamanlı kullanıcı geribeslemeleri ile 24 saat yol alabilme

Başarı ve büyüme birbiriyle iç içedir. İşinizi online yapmak, işinizde harcadığınız vakit ve nakiti minimuma indirmenizi ve elinize geçen ürünleri maksimuma çıkarmanızı tetikleyecek olan gerekli fırsatın elinize geçmesine olanak tanıyacaktır.

 

2) Vakit Nakitten Üstündür

İnternet, gerçek hayattaki gerçeklik yasalarından sıyrılabilceğiniz bir paralel evren falan değil. Sadece bir internet sitesi açarak 50 kat büyüyemezsiniz. Ne var ki, internet girişimcilere yine de bazı kestirme yollar gösteriyor. Bu yolları iyi anlarsanız işiniz için harcadığınız zamanı azaltarak işinizi ciddi şekilde büyütebilirsiniz. E-ticaret sitenizi dizayn edip hizmete açtıktan sonra, internetin verimliliği ve otomasyonu sayesinde, online işinizi yürütmek için az bir zaman yeterli olacaktır. Sanal asistanlarınız harcayacağınız zamanı azaltarak size her konuda kazanç sağlayabilirler. Bu da size işinizi bir sonraki aşamaya taşımanız için planlayacağınız daha büyük projelerde zaman kazandıracaktır. Ayrıyetten hayatınızı istediğiniz şekilde yaşayabilecek ve sizi motive eden şeyleri yapmak için şans bulabileceksiniz.

 

3) Çılgın Hayranlar ve Sadık Müşteriler Edinebilirsiniz

Bir iş kurmanın amacı çılgın hayran ve sadık müşteri kitlesi yaratmaktır. Onlar sizin ürünlerinizi her yerde ve herkese tanıtıp destekleyecekler. Siz onlardan istediğiniz için değil, öyle yapmak istedikleri için. Bu, pazarlamanın paha biçilemez kutsal kasesi gibidir. Bu gayretli ve istekli destekleyenleri çekmek için yaratacağınız online bir platform, artan büyümeyi yakalamanız için olağanüstü kolay ve güvenilir bir yol.

Bir internet sitesi size doğruluğunuzu ve güvenilirliğinizi kanıtlamız için en iyi fırsatı verir. Müşterilerinize söz verdiğiniz hizmetleri her zaman sağlayabileceğinizi ve onlara hak ettikleri değeri sürekli olarak verebileceğinizi göstermeniz, onların desteğini arkanıza almanızı sağlayacaktır. Online bir servise sahip olmak, müşterilerinizin perspektifini tek seferlik alıcıdan ömür boyu sürecek bir müşteri-satıcı seviyesine yükselmesini sağlayacaktır.

 

4) Zamanınızı Maksimize Edebilirsiniz

Olay sıkı çalışmakla ilgili değil, sadece zekice ve doğru çalışmakla ilgili. İnternet işi, girişimcilik dünyasını sarsan bu prensibe dayanır. 24 saatten daha kısa bir sürede -bir girişimci olarak- bir fikir üzerinde düşünebilir, minimum geçerlilikte bir ürün ya da servis yaratabilir, global müşteri ağınıza bu servis ya da ürünü sunabilir, anında geri bilgi akışı ve yorum alabilir ve ürününüzü bu yorumlara dayanarak geliştirebilir ve üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Verimlilik bu işin can damarıdır.

İnsanların size geri ödeme yapması halinde fikriniz geçerli bir fikir olur. Unutmayın ki müşterileriniz, dehalarla ticaret yapıyorlar. Ne istediklerini gayet iyi biliyorlar ve sizin işiniz de ne istediklerini anlamak. Birçok girişimci, insanların istediklerini sandıkları bir ürün fikriyle ortaya çıkıp pazara atılıyorlar. Gerçek bir test yapmadan ya da potansiyel müşterilere göstermeden ürünlerinin mükemmel olduğu ve satışa/hizmete uygun olduğu konusunda emin olabilmek için aylar hatta bazen yıllar harcıyorlar. İnternet, bunu çok kısa bir sürede yapmanız için size verilmiş mükemmel bir platform.

 

5) Şu Anda Doğru Zaman

Neyi bekliyorsunuz? İşe koyulmak ve bir internet işini başlatmak için asla mükemmel bir zaman olmayacak. Eğer doğru zamanı bekliyorsanız pişman olacağınızı garanti edebilirim. Size karşı çıkanlara gözünüzü yumun ve azimli olun. Bunu tecrübelerime dayanarak söylüyorum, şu an, her zaman hayallerinizin peşinden koşmak için en uygun zamandır.

Kendinizinkini yaratmadan önce daha kaç tane online platformu ziyaret etmeniz gerekiyor? Online bir tüketici olmayı bırakın ve rotanızı değiştirin. Birincil olarak bir üretici olun ve tüketici kimliğinizi ikinci plana saklayın. Kendilerini aşmaya odaklanan bilinçli insanlar, kalıcı ve istikrarlı olurlar. Her zaman üretimin bir sonucu vardır, tüketimin değil.

 

İlginizi çekebilir

E-ticaret işine nasıl başlanır?
Online işlerin hayatınızda yapacağınız en iyi yatırım olmasının 4 sebebi
Berkay BABAOĞLU

Yazar : Berkay BABAOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi " Çeviri Bilimi " bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Silverline, Coca Cola gibi birçok firmada üst düzey pozisyonda çalıştı. Şimdi ise Simfer firmasında uluslararası satış müdürü olarak görev yapmakta. Sizler için iş hayatında başarı yakalamakla ilgili rehber niteliğinde yazılar kaleme alıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir