Origami Kano: Oru Kayak

İster arka sokaklarda ister yoğun bir kentsel çevrede yaşayın, küçük bir yaşam alanına sahipseniz çoğu zaman kendinizi kısıtlanmış hissedersiniz. Ancak akıllı ve ergonomik tasarımlar sayesinde favori ihtiyaçlarınızdan vazgeçmeden özgürce yaşamanın bir yolu mutlaka bulunacaktır. Bu yolu siz bulamasanız bile, sizin yerinize düşünüp harekete geçen girişimciler var. Az sonra açıklayacağımız girişimcilik ürünü de bunun en güzel örneklerinden.

Kendisi küçük ama işlevi büyük olan kanonun adı Oru Kayak. Sınırlı depolama alanına sahip bir şehirli olduktan sonra, Anton Willis bir kano saklamak için büyük bir garaj veya çatı katına gereksinim duymadan tekne keyfini devam ettirmek için Oru Kayak’ı tasarlamış.

80.000 dolarlık hedeflerinin fazlasıyla ötesinde 443.806 dolar toplayan Kickstarter kampanyalarındaki başarıya bakılırsa, bu yeni girişimcilik ürünü oldukça yankı uyandırmış görünüyor.

Kanoya binmekten zevk almasına rağmen kano için yeterli bir depolama alanı olmayan ve tekneyi evden su alanına taşımak için geniş bagajlı bir arabası bulunmayan girişimci Anton Willis, bu sorunları kendi tasarımıyla aşmış. Kickstarter sayfasında açıkladığı gibi Oru, bu zorluklardan bazılarını aşmanıza yardımcı oluyor:

“Origamiden esinlenerek tasarlanan bu yenilikçi ürün kolayca ve neredeyse sihirli bir şekilde kanoya dönüşebiliyor. Bir bagajda saklayın, uçakta bulundurun, yelkenlinizin içine yerleştirin ya da suda yolculuğa çıkın.”

Eğer bir doğa meraklısı olarak ilginizi çektiyse bu tasarım harikası ürünü Türkiye’de satışa sunmayı düşünebilirsiniz, bu yatırım ürünü hakkında daha fazlasını öğrenmek için Oru Kayak’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web sitesi: www.orukayak.com

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir