Katlanabilen Bisiklet Kaskı

Morpher, bisiklet ekipmanı olarak, standart kask koruması sağlarken, aynı zamanda kolayca saklanabilmesi için katlanabiliyor da.

Sokaklarda sayıları artan bisikletçilerin kask takmalarını teşvik etmek zor bir iş, hatta bazıları kaska gerek olmadığına inanırken, diğerleri de kaskı rahatsız buluyor ve taşımak için de fazlaca büyük olduğunu düşünüyorlar. Bu sorunlardan hareketle ortaya çıkan iş fikri bisiklet kullanıcılarını çok sevindireceğe benziyor.

Büyük Britanya’da bir kurum tarafından yapılan istatistiklere göre, Londra’daki bisiklet kiralayan kullanıcıların yüzde 92’si kask kullanmıyor ama yüzde 84’ü böyle yaparak kendi güvenliklerini tehlikeye attıklarına inanıyorlar. Bunların da üzerinde, yüzde 83’ü, giymeme sebeplerini kaskların hiç portatif olmamalarından dolayı olduğunu dile getiriyor. Bisiklet kazası geçiren Jeff Woolf, Morpher’ı geliştirmek için, 2012’de yerçekimiyle çalışan Gravitiy Light’ı tasarlayan therefore.com’daki tasarımcılarla birlikte 2 yılını harcadı. Kask, geri dönüşüme uygun materyallerden oluşuyor ve sadece birkaç inç kalınlığına gelecek şekilde eşsiz açılma–kapanma mekanizması kullanıyor. Girişim ürünü ayrıca Avrupa güvenlik standartlarına uygun, yani kaskın esnekliği bisiklet kullanıcılarını koruma görevini negatif etkilemiyor. Aşağıdaki video, eşsiz girişim fikri hakkında bizlere daha detaylı bilgi sunuyor.

Bu bisiklet kaskı sadece kullanıcılarına taşımada kolaylık sağlamakla kalmayıp aynı zamanda bisiklet kaskı takanların sayısını da arttıracağı düşünülüyor. Türkiye’de henüz bulanmayan bu girişim ürünün fiyatı 80 dolar civarında. Cesur girişimciler güzel bir yatırım fırsatı olan bu ürünün distribütörlüğü alarak Türkiye pazarlamasını yapabilirler. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kazançlı ve cazip iş fikri arayanlara özel yeni iş fikirlerini ve yatırım ürünleri araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir