Robot kameraman sayesinde kullanıcılar kendi videolarını çekebiliyor!

SOLOSHOT, ayarlandığı üzere bir nesneye odaklanarak hareket ettiğinde onu otomatik olarak izlemek suretiyle, insanların başka birine ihtiyaç duymadan kendi hareketli videolarını çekebilmelerine imkan tanıyor.

Geçtiğimiz yıl, kendi kendini fotoğraflama hobisi oldukça populer hale gelirken bu yöntem etrafta kimse yoksa, anı yakalama açısından oldukça pratik bir yol. Bu fikirden yola çıkılarak geliştirilen SOLOSHOT, kullanıcılarının geniş bir alanda hareketli videolarını çekebilmelerine imkan tanıyor.

Cihaz, geleneksel tripodu olan bir kamera gibi gözüküyor, ek olarak tepesine yerleştirilmiş, robota eşlik eden ve otomatik olarak çevrilip eğilmesini sağlayan turuncu bir kutusu var. Tripod, kullanıcıların pozisyonlarını izleyerek onları çekimde tutabileceği bir veri aktarıcı ile birlikte çalışıyor. Veri aktarıcı, kullanıcının koluna takabileceği kadar küçük ve 2000 metreye kadar çekim yapabiliyor, bu da demek oluyor ki, kullanıcılar kendi videolarını kayda değer bir uzaklıktan bile çekebilecekler. Tripodun ayrıca, kendini güvenceye alan bir kilit mekanizması var ve bu sayede çalınmasını önlüyor. SOLOSHOT, özellikle ekstrem sporların uygulanma sırasında fotoğrafının çekilebilmesi düşüncesinden yola çıkılarak tasarlandı. Örneğin, sörfçülere, kendilerini plajdan çekebilmesine, ya da diğer ekstrem spor meraklılarının, kameralarına bir zarar gelme riski olmadan kendilerini görüntüleyebilmelerine imkan veriyor. Görülüyor ki, herhangi bir spor ya da sahne sanatı icracısı artık teknolojiden yararlanarak ve başka bir insana ihtiyaç duymadan, çalışmalarını kaydedebilir. Aşağıda cihazın kullanımının gösterildiği ve bir kısmı cihaz tarafından çekilen videoyu izleyebilirsiniz.

Perakende satış fiyatı 449 Euro olan SOLOSHOT, bir operatör olmadan, yarış arabalarını yarış esnasında kaliteli bir biçimde filme alabilecek kadar bile hünerli. Sizce, robotik kamera sistemleri kullanılarak ve insan faktörü ortadan kaldırılarak başka ne tür görüntüleme servisleri tasarlanabilir?

Türkiye’de henüz bulunmayan bu ürün harika bir yatırım ürünü olarak değerlendirilebilir. Ürün temini ve pazarlama konusunda bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dünya üzerinden en güzel yaratıcı iş fikirlerini ve kazanç sağlayacak yatırım ürünlerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir