Tekerlekli Kar Küreği: Sno Wovel

Üç kere hızlıca şu sihirli kelimeleri söyleyin: “Ey kar, kalk kapımın önünden ve başka yerlere yağ!”

Eğer bu çok kuvvetli büyüye rağmen kapınızın önündeki bir türlü gitmek bilmeyen karlardan kurtulamadıysanız, size bir önerimiz var. Sno Wovel adlı değişik görünümlü bu kürekle büyüye gerek kalmadan karları zekice uzaklaştırabilirsiniz.

Eğer çok kar yağan bir bölgede yaşıyorsanız, artık kar küreğinizi çöpe atabilirsiniz. Sno Wovel, sıradan küreklere kıyasla yolları üç kat daha hızlı biçimde karlardan arındırıyor. Adeta bir biçerdöver gibi çalıştığını söyleyebiliriz. Üstelik bu aleti kullanabilmek için amele kaslarına veya boksör vücuduna ihtiyacınız yok, zayıf yapılılar ve hatta çocuklar bile küreğin ayarlanabilir boyu sayesinde rahatlıkla kullanabilir. Bununla da bitmiyor, katlanabilir yapısı sayesinde ardiyenizde çok az yer kaplayabilir veya başka bir yere götürmek istediğinizde arabanızın bagajına sığabilir. O kadar marifetli ki, sadece bu tekerli küreğe güvenerek, kardan ötürü kapanan yolları açan bir şirket kurabilirsiniz. Ya da kurmayabilirsiniz, size kalmış.

Sno Wovel, Time Dergisi’nin 2006 en iyi icat ödülünü almış fakat seri üretimine ancak yeni başlanabilmiş. Şahsına mühasır kaldıraçlı (tahterevalli dersek de pek yanlış sayılmaz) patenti sayesinde kullanıcılarından tam not alıyor.

Neden tam not almasın ki? Standart bir kar küreğinden hiçbir eksiği olmayan Sno Wovel’ın daha kolay kullanılması, çok daha hızlı ve eğlenceli olması, 7’den 70’e herkesin kullanımına uygun olması ve tüm karlı hava koşullarına (vıcık vıcık sulukar dahil) ayak uydurabilmesi onu bu yarışta rakipsiz kılıyor. Üstelik bundan sonra normal küreklerin getirdiği bel ağrısına da son! Artık bu da ilginizi çekmediyse ne çeker bilemeyiz. Zira Bu yenilikçi tasarım, Massachusets Üniversitesi Ergonomik Araştırma Merkezi’nde asıl olarak kürek kullanımındaki sırt ve kalp baskısını azaltmayı amaçlarken ortaya çıkmış.

Özellikle ülkemizin Doğu bölgelerinde zorlu kış koşullarıyla savaşan insanların baş yardımcısı olabilecek bu ürün güzel bir yatırım fırsatı olabilir. Ne satsam para kazanırım diyen girişimciler bu girişimcilik ürününün Türkiye distribütörlüğünü alarak pazarlamasını yapabilirler.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir