Özel Günlerde Sizin Yerinize Çiçek Gönderen Platform

Obviously, önemli günleri hatırlamakta sorun yaşayanlar için İngiltere’de iki girişimci tarafından kurulan bir otomatik çiçek gönderme servisi.

Aramızda sevgilisinin doğum gününü unuttuğunu son anda farkedip korkunç bir panik yaşamayan insan yoktur herhalde. Bu soruna bir çözüm olarak geliştirilen platform sayesinde, güzel bir çiçek buketi için otomatik sipariş kaydı oluşturarak önemli günleri unutma ihtimalinizi ortadan kaldırabilirsiniz. İngiltere’nin her yerine hizmet veren Obviously isimli uygulama artık uluslararası sipariş anlaşmaları da yapmaya başladı. Obviously ile kişiye özel buketler tasarlanabiliyor ve bukete istenen mesaj eklenebiliyor.

Sistemin çalışma prensibi ise kısaca şöyle: İlk önce sisteme üye olmanız gerekiyor ve sonra hatırlamanız gereken ne kadar kişi ve önemli tarih(Doğum günü, evlilik yıl dönümü, anneler günü, babalar günü vb.) varsa bunları kendi hesabınızda bulunan takvime kaydetmeniz isteniyor. Çiçek gönderilecek her farklı kişinin beğenisine ve zevkine yönelik veriler sisteme giriliyor. Yaklaşan tarihlerle ilgili kullanıcılara önceden hatırlatma uyarısı gönderilerek buketlerin içine güzel bir not yazmaları için onlara zaman tanınıyor. Gönderi tarihine 2 gün kala siparişte istenen değişiklikler yapılabiliyor ve çiçekler sahibine ulaştığında kullanıcıya teyit mesajı iletiliyor. Ücretler buket başına 35 Pound’dan başlıyor ve bir buketten daha fazlasını arayanlar için sitede farklı hediye seçenekleri de bulunuyor.

Sizce insanların hayatını kolaylaştıran bu taz gönderi hizmetlerinde başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir?

Websitesi: www.obviously.io

İletişim: hello@obviously.io

 

İlginizi çekebilir

Yaratıcı Ürün: Hatırlatma Yüzüğü
Kırılmış Kalbinizi Onaracak İş Fikirleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir