Kırılmış Kalbinizi Onaracak İş Fikirleri

Filmlerde, kitaplarda ve televizyonda aşk her zaman mutlu son ile biter. Sürekli ayrılan çiftler bile sonunda bir şekilde evlenerek hikayeyi sonlandırırlar. Ancak gerçek hayatta romantizm fos çıkabilir ve ilişkiler her iki tarafın iyiliği için bitmek zorunda olabilir. Fakat ister inanın, ister inanmayın en kötü ayrılıklar bile harika bir iş fikri için bir başlangıç olabilir.

Bu işletmeler bir kenara atılmanın ve bundan nasıl yararlanabileceklerini çok iyi biliyorlar. Ancak endişelenmeyin, eski sevgilinizin aksine gerçekten de sizden yararlanmayacaklar. Aslında bu işletmelerin hepsi, bir yandan kar sağlarken aynı zamanda kırılmış kapleri onarmak için yardımcı oluyorlar.

İşte yeniden sevmeyi öğrenmenize yardımcı olacak ilham verici sekiz girişim.

 

1. BreakupText (Ayrılık Mesajı)

1-breakuptext-ayrilik-mesaji

Haydi kabul edelim: birinden ayrılmak çok zordur. Ruh eşinizden ayrılmaya karar verdikten sonra, bunu ona söylemekten başka ne yapmanız gerekir? BreakupText uygulamasını kullanırsınız.

Bu iPhone uygulaması, adınızı, yakın bir süre sonra eski sevgiliniz olacak kişinin adını ve telefon numarasını, kişiyle olan ilişki düzeyinizi ve ilişkinizin niçin bitmesi gerektiğini düşündüğünüz gibi çeşitli bilgileri sizden istiyor ve ardından bu kötü haberi vermek için sizin adınıza bir mesaj gönderiyor.

Uygulama kimileri için bir şaka olarak kabul edilebiliyor. Aslında uygulamanın geliştiricileri gerçekten de ilişkileri bitirdiklerinden dolayı o kadar çok kötü hissetmişler ki, MakeupText adında, bozulan ilişkileri düzeltme konusunda müşterilerine yardımcı olmak için bir başka uygulama daha geliştirmişler.

BreakupText uygulamasını mağazadan 0.99 dolara indirebiliyorsunuz ancak bunu bilgisayarınızdan da kullanmanız mümkün (MakeupText uygulaması ise daha barışçıl olduğundan tamamen ücretsiz hizmet veriyor).

Mutlaka okuyun: Sevgilisinden ayrılamayanlar için muhteşem hizmet

 

2. Bummer Baskets (Serseri Sepetleri)

2-bummer-baskets-serseri-sepetleri

İster terk edilmiş olun ister yakın bir zamanda terk etmeyi düşünün, bu sizin duygularınızı altüst edebilir. Bummer Sepetleri, ayrılık sonrasında kendinizi toplarlamanız için arkadaşlarınızın size ısmarlama özel hediye sepetleri satın alması üzerine kurulmuş bir sistemdir.

Bu sepetlerin içerisinde kırık kalp şeklinde çikolatalar, kişiselleştirilmiş tebrik kartları, mutlu son temalı şarap kadehi seti ve benzeri gibi özenle hazırlanmış tamamen el yapımı ürünler bulunuyor. Ayrıca isterseniz içerisine aklınıza gelebilecek her türlü hediyeyi ekleyerek de kendiniz özel bir hediye sepeti oluşturabiliyorsunuz. Ekleyebileceğiniz ürünlerden bazıları şekerden yapılmış sigaralar, prezervatifler, açacaklar, göz bantları ve çok fazla ağlanılan zamanlarda büyük bir yardımcı olan neşeli selpaklardır.

Ve eğer arkadaşlarınız size bir Bummer Sepeti göndermezse, kalbiniz bir sonraki sefere kırıldığında bunlardan kendinize de hediye olarak gönderebiliyorsunuz. Bummer Sepetleri seçeceğiniz ürünlerle birlikte maksimum 48 saat içerisinde hazırlanıp, hemen adresinize gönderilmektedir.

 

3. House of Voodoo (Voodoo Evi)

3-house-of-voodoo-voodoo-evi

House of Voodoo ilişkiniz bittikten hemen sonraki karanlık aşamalarda ve kendinizi çok üzgün hissettiğiniz dönemlerde size yardımcı olabilecek bir işletme. Eğer intikam almak istiyorsanız (ve biraz da batıl inancınız varsa), o zaman eski sevgilinize benzeyecek şekilde tasarlanan bu özel yapım voodoo bebekleri aradığınız şey olabilir.

Lanetlemek istediğiniz kişinin fotoğrafını House of Voodoo’ya gönderin ve yerel bir New Orleans voodoo topluluğu üyesi ve sanatçısı gönderdiğiniz fotoğrafa birebir benzeyen bir voodoo bebeği yapsın. Ardından eski sevgilinize dilediğiniz kadar iğne batırabilirsiniz. Her zaman lanetiniz onun üzerinde olacak ve zaman içerisinde ona ciddi derecede kötü şans getireceksiniz.

House of Voodoo en kötü zamanlarınızda hep yanınızda olacaktır.

 

4. Anger Room (Öfke Odası)

4-anger-room-ofke-odasi

Voodooya ister inanın ister inanmayın ama intikam, elbette ki çok sağlıklı bir düşünce değildir. Bu yüzden eski sevgilinizi lanetleyerek ilişkinizi unutmak istemiyorsanız bu durumda Dallas’taki Öfke Odası sizin için çok güzel bir alternatif olacaktır, özellikle de eski sevgilinizi düşünmek bile içinizde bir şeyleri parçalama isteği doğuruyorsa.

Peki Öfke Odası nasıl bir sistem? Aslında ilk olarak bir oda rezerve ederek başlıyorsunuz ve ardından stres seviyenize göre bir paket seçiyorsunuz. Seçebileceğiniz paketlerden ilkinin adı, “bir araya ihtiyacım var” ki bu 5 dakika sürüyor, diğer paket “gözüm kararsın” adıyla sunuluyor ve 15 dakika sürüyor. En son paketin adı ise “yıkım” ve tam 25 dakika sürüyor. Rezervasyon yaptıktan sonra firmaya gidiyorsunuz, koruyucu giysi ve gözlükler giyip odaya giriyor ve istediğiniz her şeyi parçalamaya başlıyorsunuz.

Ve eğer bir şeyler kırmak isteyen diğer insanlara yardımcı olmak isterseniz, Öfke Odası eski bilgisayar, ayna, masa, sandalye, vazo ve benzeri şeylerin kendilerine bağış yapılmasından gayet mutlu oluyor.

Mutlaka okuyun: İlginç iş fikri: Yıkım terapisi

 

5. Killswitch (Ölüm Düğmesi)

5-killswitch-olum-dugmesi

Sonunda ayrılık sonrası öfke aşamasını atlattıysanız artık eski sevgiliniz ile olan anılarınızla başa çıkma aşaması başlar. Artık tek başınıza olduğunuz ve bununla başa çıkmak zorunda olduğunuz yetmiyor gibi sosyal medya hesaplarınız sürekli olarak eski anılarınızı gözünüze sokmaya başlayacaktır. Niçin mi? Ne zaman hesabınıza girseniz Facebook gönderilerine ve beraber etiketlenmiş olduğunuz fotoğraflarla karşılaşmak zorunda olursunuz. Her şeyi silmek isteseniz bile bunları tek tek görmek ve hepsini tekrar hatırlamak zorunda kalırsınız.

Neyse ki, bunun için bir uygulama var. Killswitch bir hedef belirlemenize yardımcı olur ve bu hedef ile ilgili fotoğraflar ve durum güncellemeleri gibi şeyleri sizin adınıza hesabınıza girerek saklar.

Ancak endişelenmeyin, Killswitch ayrıca tüm bu eski fotoğrafları Facebook sayfanızda gizli bir albüm içerisinde saklıyor. Eski aşkınızla yeniden birleşirseniz veya ilişkinizi tamamen unuttuktan sonra resimlere bakmak isterseniz bu albüme erişebiliyor olacaksınız.

Uygulama, iPhone uygulama mağazasında ücretsiz olarak sunulmaktadır. Firma aynı zamanda reklamlardan kazandığı paranın belirli bir kısmını Amerikan Kalp Derneği’ne bağışlamaktadır. Killswitch websitesi bu durum için şu açıklamayı yapıyor, “Kırılmış kalpler başka kırılmış kalplere yardımcı oluyor.”

 

6. Never Liked It Anyway (Zaten Hiç Beğenmemiştim)

6-never-liked-it-anyway-zaten-hic-begenmemistim

İsminden de anlaşılabileceği gibi, Never Liked It Anyway, sevgilinizin size Sevgililer Günü’nde aldığı bir kolyeyi veya yıl başında aldığı bir kazağı nakite çevirebileceğiniz bir web sitesidir. Niçin hem eski sevgilinizin size aldığı şeylerden kurtulmanın hazzını tadıp hem de bunlardan biraz para kazanarak bir taşla iki kuş vurmayasınız?

Never Liked It Anyway ile eski sevgilinizin size aldığı şeyleri başkalarına satabilir ve gerçekten de hoşunuza gidebilecek şeyleri alabilirsiniz. Bu çevrimiçi dükkanda bulabileceğiniz şeyler neler mi? Elbette, mücevher ve kıyafetler ancak bunlar dışında mutfak sayaçları ve ev dekorasyon parçaları gibi garip nesneler.

En güzel kısmı mı? Her eşya “orijinal” ve “ayrılık sonrası” fiyatı ile görüntüleniyor. Bu sayede ne kadar kazançlı bir ticaret yaptığınızı görebiliyorsunuz.

İş fikri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

7. I Do Now I Don’t (Artık İstemiyorum)

7-i-do-now-i-dont-artik-istemiyorum

I Do Now I Don’t, Never Liked It Anyway’in çok daha ciddi bir sürümü gibi düşünülebilinir. I Do Now I Don’t sitesi, düğününüz iptal olduğunda veya boşandığınızda evlilik yüzüğünüzü, mücevherlerinizi veya benzeri pahalı eşyalarınızı satmanızda size yardımcı oluyor.

İşletme, genelde kuyumcuların ikinci el piyasa fiyatlarından biraz daha yüksek fiyatlar sunuyor ve ödediğiniz miktara daha yakın bir fiyat üzerinden satış yapabiliyorsunuz. Normalde tekrar satmak istediğiniz ortalama yüzde onluk bir zararınız olacakken, I Do Now I Don’t sitesi ile bu zarar oranını daha da azaltabiliyorsunuz.

Şirket hem kuyumcuları hem de satıcıları birleştirip, yeni bir pazar oluşturuyor. Elbette herkes satacağı malı için en yüksek parayı almayı ister ve bu site aracılığıyla ödediğiniz paradan çok az zarar yaparak elinizdeki mücevheri elden çıkartabilirsiniz.

 

8. Don’t Dial (Telefonu Bağlama)

8-dont-dial-telefonu-baglamayin

Ayrılığınızın üzerinden ne kadar geçmiş olursa olsun kimi zaman eski sevgiliniz ile tekrar iletişim kurmamanın çok zor olabildiğini fark edebilirsiniz. Gece arkadaşlarınızla eğlenmeye çıktıktan sonra ertesi sabah uyandığınızda eski sevgilinize tonla “seni özledim” gibi mesajlar atarak veya sesli mesaj bırakarak kendinizi çok utanç verici bir duruma düşürme ihtimaliniz çok yüksektir. Don’t Dial, sarhoşken küçük duruma düşmenizi engelleyebilen bir akıllı telefon uygulamasıdır.

Peki nasıl çalışıyor? Don’t Dial uygulamasını indirdikten sonra hedefinizdeki kişileri seçiyorsunuz (örneğin eski sevgiliniz veya ne olur, ne olmaz diye patronunuz) ve belirli bir zaman dilimi seçiyorsunuz. Bu süre boyunca o kişilerle iletişime geçemiyorsunuz. Tabi isterseniz süre seçimi yerine bir arkadaşınızdan sizin yerinize şifre koymasını da isteyebiliyorsunuz. Ardından uygulama belirttiğiniz kişileri telefonunuzda kitliyor ve onlarla hiçbir şekilde iletişime geçmeniz mümkün olmuyor.

Don’t Dial iPhone uygulama marketinde 0.99 dolara satılıyor ve size aşkın bir ederi olmadığını ancak kimi zaman küçük de olsa masraflı olabildiğini hatırlatıyor.

 

İlginizi çekebilir

Üniversiteli girişimci, kızların kullanılmış battaniyelerini erkeklere satıyor
İlginç Arkadaş Bulma Hizmetleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir