Para Kazandıran İlginç İşler

İşletmelerin birçoğu sürüden farklı olmak için çok çalışırken bazıları çok çaba sarf etmez.  Niş pazarlarda uzmanlaşan işletmeler diğerlerine göre avantaj sağlar. 

Para kazandıran ilginç bir iş arıyorsanınz arıyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte sizin için hazırladığımız muhtemelen daha önce hiç karşılaşmadığınız 10 adet para kazandıran iş fikri:

Başucu hizmetleri

Hamile olmak birçok kadını hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak dokuz ay boyunca oldukça yorar. Hamileliği biraz daha kolay hale getirmeyi amaçlayan Stephanie D. Johnson “Bed Rest Concierge” adlı iş fikrini bulmuştur. Bebek defterlerinin hazırlanması, doğum haberlerinin yapılması ve dağıtılması, çocuk odası tasarımı, evlere bebek bezi hizmeti, çamaşır yıkama hizmetleri ve hastane hazırlıkları da dahil olmak üzere doğum öncesi ve sonrasındaki süreci kapsayan birçok hizmet verir. Bed Rest Concierge bunlara ek olarak manikür, pedikür ve yüz bakımı gibi “şımartma” hizmetleri de verir. Siz de bu tarz bir hizmet vererek güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

Tek kullanımlık ürünler

Bazıları hep daha fazlasını tercih ederken Minimus farklı bir yaklaşım benimsemiştir. Bu online firma seyahat boyu tuvalet malzemeleri ( sabun, diş macunu, kolonya gibi), tek porsiyonluk çeşitli yiyecekler gibi müşterilerine 2,500’den fazla paketlenmiş ürün sunar. Firma ilk kurulduğunda hiç personeli yoktu. Bugün düzinelerce çalışanı ve Los Angeles’da iki büyük ambarı var. Bunlara ek olarak bebek ve aile kitleri, açık hava kitleri ve ilk yardım kitleri gibi farklı kullanımlar için önceden hazırlanmış kitler de satmaktadır. Para kazandıracak bir iş arayanlar için tek kullanımlık ürünler güzel bir fırsat niteliğindedir.

 

Yetişkinler için büyük oyuncaklar

İnşaat işlerine ilaveler yapmak isteyen Florida’lı Jason ve Alisa Bennett ağır ekipmanlarıyla biraz eğlenmek istedi. Çift 2010 yılında farklı meslek gruplarından insanlara inşaat ekskavatörleri, yükleyiciler ve dozerlerle eğlenmeleri ve keyifli vakit geçirmeleri için bir fırsat sunan People at Play’i açtı. Firma bireysel eğlencelerin yanında kurumsal ve grup programları da düzenlemeye başladı. Florida körfez kıyısında yer alan işletme her sene kasımdan nisana kadar faaliyette bulunuyor. Henüz ülkemizde görmeye alışık olmadığımız bu eğlence sistemi, yatırımcısına güzel para kazandırabilir.

 

Tuvalet kağıdına reklam

İnsanların tuvalette oyalanmaları için birkaç fikir bulunmuş olsa da hiçbiri Star Toilet Paper gibi olamaz. Star Toilet Paper, Bryan ve Jordan Silverman kardeşler tarafından yaratılmıştır. Firma tuvalet kağıtlarını yeni bir reklam ve medya platformu olarak kullanmaktadır. Tuvalet kağıtlarının üzerine reklamlar ve kuponlar basılıyor ve ürün halka açık yerlerde bedava dağıtılıyor. Su bazlı çözeltiyle basılan reklamlar %100 güvenli.

 

Çok teşekkürler

Para kazandıracak ilginç iş fikirlerinden biri de teşekkür hizmeti. Thankster’ın yardımıyla teşekkür etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu online yeni iş fikri sayesinde kullanıcılar temsili ve otantik görünümlü kişiselleştirilmiş teşekkür kartlarını kolaylıkla yaratabiliyor. Kullanıcılar çeşitli el yazıları arasından istediklerini seçebiliyor. Tüketiciler bu teşekkür kartlarını düğünler, doğum günleri, mezuniyetler veya hediye partileri gibi istedikleri her yere gönderebiliyor. İşletmelerin birçoğu değerli müşterilerine, ortaklarına ve çalışanlarına el yazısı notlar göndermek için bu hizmeti kullanıyor. Teşekkür kartları tamamlandıktan sonra Thankster kartları hazırlıyor, damgalıyor ve ilgili alıcılara gönderiyor.

 

Ciddi deniz yolculuğu

Yat kiralama işi artık birçok işletme tarafından yapılıyor ancak birinci sınıf yarış yelkenlilerini kişisel kullanım için kiralamak eşsiz bir fikir. America’s Cup Charters bazı ülkelerin en prestijli yarış yelkenlilerini şirket gezileri, ekip oluşturma etkinlikleri ve aile toplantıları için kiralıyor. Geziler esnasında misafirler rüzgara karşı ve rüzgar yönünde nasıl gidecekleri gibi yelkenli kullanmakla ilgili belirli görevleri öğreniyorlar. Tekne filosunda 1962 yılında Amerika kupa galibi olan US-17 Weatherly, iki kere şampiyonluk alan US-22 Intrepid ve 1980 Amerika kupa galibi US-30 Freedom yer almaktadır.

 

Sevimli tuvaletler

Yeşil ve dar olan tipik seyyar tuvaletler bazı etkinliklerde hiç de hoş bir görüntü oluşturmaz. ElizaJ açık hava etkinlikleri için kaliteli, temiz ve çekici seyyar tuvaletler kiralıyor. ElizaJ’ın her tuvaletinde taze çiçekler, tasarım sabunlar ve el losyonları, marka kağıt ürünler, hasır atık sepetleri, temiz su ve hava temizleyiciler var. Firma en yeni tuvaleti olan “The Powder Room”’u yakın zamanda tanıttı. Bu yeni tuvalet 350 kişilik etkinliklere uyum sağlayabiliyor ve en iyi restoran ve mağazaların tuvaletleriyle yarışacak şekilde tasarlandı. Ayrıca ElizaJ kendi seyyar tuvalet operasyonunu yürütmek isteyen girişimcilere bayilik fırsatı sunuyor. Siz de sevimli tuvalatler sayesinde oldukça güzel para kazandıran bir işe sahip olabilirsiniz.

 

Bilindik oyunlardan sıkılanlara

Monopoly veya Clue gibi oyunları kendinize özgü versiyonlarla tasarlamak ister miydiniz? Siz de bu tür oyunları tasarlama isteğiyle büyüyen çocuklardansanız The Game Crafter’ın yardımıyla bu hayalinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.  Dünyanın ilk oyun yayıncısı olan firma oyunculara kendi board veya kart oyunlarını yaratma fırsatı sunuyor. Oyun tasarlamanın ve yayınlamanın zor olduğu dönemlerde The Game Crafter’ı bulan JT Smith, Tavis Parker ve Jamie Vrbsky bu süreci şablonlar, talimatlar, videolar ve yazım denetleme araçları yardımıyla basitleştirdi ve oyun tasarımcısı olmak isteyenlerin kaliteli ürünler yaratmalarına yardımcı oldu. Kullanıcılar beğendikleri oyunların bir sürü kopyasını alabiliyor.

 

E-kitap kiralama

E-okuyucular kitapları kolaylıkla okuyabiliyor ancak kolaylıkla paylaşamıyor. Umuyoruz ki Kindle ve Nook’un ilk e-kitap kiralama sitesi eBookFling bunu değiştirecek. Site aracılığıyla okuyucular hem kiralaya vermek istedikleri e-kitaplarını listeleyebiliyor hem de diğer kişilerin listelerini görebiliyor. Okuyucular kitaplarından birini ödünç verdiğinde bedava kiralamalar için kredi kazanıyor. Sunacak e-kitabı olmayanlar her kitabı 2.99 dolara kiralıyor. Okuyucular kitapları Kindles, Nooks, akıllı telefonlar, tabletler, Mac ve kişisel bilgisayarlar da dahil çeşitli aletlerden kontrol edebiliyor.

 

Kişiselleştirilmiş çay

Gelişmekte olan içecek sektöründen faydalanan Design A Tea tüketicilere kendi çay karışımlarını yaratma fırsatı sunuyor. 2007 yılında J. Brian Pfeiffer tarafından bulunun bu online iş çay içmeyi sevenlerin 40 çeşit arasından kendi çay karışımlarını yapmalarına izin veriyor. Alışverişçiler öncelikle esas lezzeti seçiyor – siyah, kokulu, yeşil veya roybos – ve daha sonra diğer içerikleri karıştırıyor – badem, İrish, çarkıfelek meyvesi, rum veya keklik üzümü- . Çay içmeyi sevenlerin yaratabileceği toplamda 10,000’den fazla kombinasyon var. Misyonunun bir parçası olarak geri dönüştürülmüş kağıt ürünler, etiketler ve çevre dostu mürekkepler kullanmakta dahil olmak üzere sayısız sosyal sorumluluk uygulamasına katkıda bulunuyor. Bütün çay lezzetleri %100 doğal, organik ve glütensiz.

İş kurmak istiyorum ne iş yapsam, hangi alana yatırım yapsam diyen girişimcilere özel rekabet oranı düşük en çok para kazandıran işleri ve yüksek kazançlı iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir