Para Kazandıracak 10 İş Fikri

Kendinizi yetişmekte olan bir girişimci olarak görüyor olsanız bile ne yapmak istediğinizden tam olarak emin olamayabilirsiniz. Binlerce seçenek vardır ancak vereceğiniz karar değişik faktörler tarafından yönetilir.

İlk işinize başlarken sizi ve ailenizi heyecanlandıracak bir iş seçmeniz çok önemlidir. Örneğin pul veya madeni para koleksiyoncusuysanız bununla ilgili küçük bir işletme açabilirsiniz. Yaptığınız şeyi seviyorsanız başarılı olma şansınız daha yüksek olacaktır.

Aşağıdaki başlayabileceğiniz 10 adet para kazandıracak iş fikri bulunmakta. Bu iş fikirlerinin çoğunun başlangıç masrafları düşüktür ancak potansiyel olarak yüksek kar getirecek işlerdir.

 

1 – İç turizm – Oda Kahvaltı

Son birkaç yıldır insanların çoğunun tek kullanımlık nakiti azaldı ve yurt dışı tatili rezervasyonlarında düşüş var. Bu nedenle çoğu insan kendi ülkesinde tatil yapmayı tercih ediyor. İnsanların egzotik yurt dışı tatillerini karşılayacak gücü olmasa da yurtiçinde yapacakları bir haftalık tatilin altından kalkabiliyorlar. Bir çift boş yatak odanız veya kalacak yer haline getirilebilecek ek bir odanız varsa oda kahvaltı hizmeti verebilirsiniz. Tatil sezonunda çok çalışmanız gerekse de yemek yapabiliyorsanız ve insanlarla vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız bu karlı iş sizin için harika bir fırsat olacaktır.

 

2 – Kuryelik

Serbest kuryecilik yapabilirsiniz. Her zaman bir şeylerin gönderilmesi gerekir. İhtiyacınız olan tek şey bir araçtır. Ana nakliyecilerle bağlantı kurabilirsiniz veya bağımsız olarak çalışabilirsiniz.

 

3 – Oto yıkama

Oto yıkama servislerini kullanan insanların sayısı her geçen gün atmaktadır. Suya erişimi olan bir yer bulun ve burayı kiralayın. Eski garaj avluları genellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerdedir ve popüler seçenekler arasındadır. Kira dışındaki başlangıç masraflarınız düşük olacaktır. Yıkama deterjanları, bezler ve endüstriyel elektrikli süpürgeler ihtiyacınız olan ekipman ve malzemelerin bir kısmıdır. Her on yıkama da bir bedava yıkama verin ve müşterilerinize bedava araba kokusu hediye edin. İlgili resmi kurumlara başvurarak almanız gereken ruhsat ve izinleri öğrenin. Personel ücretleri genellikle düşüktür. Oto yıkama hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

4 – Catering

Catering işini evinizden veya küçük bir yerden idare edebilirsiniz. İnsanlar doğum günleri, kutlamalar, yılbaşı ve cenaze gibi günlerde catering hizmetlerinden yararlanırlar. Ayrıca öğle yemeği sandviçleri ve pasta hizmetleri de oldukça karlıdır. İlgili resmi kurumlara başvurarak almanız gereken ruhsat ve izinleri öğrenin. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın denetimlerine hazırlıklı olun. Catering işi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

5 – Bahçıvanlık hizmetleri

İnsanların çoğu bahçıvanlık hizmetlerine ihtiyaç duyar. Bu kişiler yaşlı veya engelli olabilecekleri gibi bahçeyle ilgilenecek zamanları olmayan meşgul kişiler de olabilirler. Çimleri biçmek, çiçek ekmek, otları ayıklamak, ağaçları budamak ve ağaçların bakımlarını yapmak sunabileceğiniz hizmetler arasındadır. Birkaç tane alete ihtiyacınız olacaktır ancak bahçıvanlar genellikle müşterilerin ekipmanlarını kullanırlar. Kapılara el ilanları bırakarak ilk müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

 

6 – Ev ve ticari hizmetler

Bu tür işler cam temizleme, iç ve dış dekorasyon, çatı temizliği, ağaç budama veya kesme, bıçak bilemek vb. gibi birçok alanı kapsar. Çevrenizdeki küçük işletmeleri ve evleri hedefleyebilirsiniz. Bilinirliğinizi arttırın ve haberlerin yayılmasını sağlayın.

 

7 – İnternet işleri

Düşük bir sermayeyle başlayabileceğiniz en çok para kazandıracak işlerden biri de internet işi yapmaktadır. Günümüzde internet üzerinden yapılan işler hızlı bir şekilde popülerlik kazandı. Sizde evinizden çalışarak başlayabilirsiniz. Ne sattığınızın veya sağladığınızın bir önemi yok sadece bir internet sitesine ihtiyacınız olacak. Web tasarımı ve SEO ( arama motoru optimizasyonu ) konularında bilgi sahibi olun. Etkin pazarlama ve ödeme planı da eklerseniz her şey ayağınıza gelir. İnternette iş kurma konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

 

8 – Profesyonel hizmetler

Profesyonel becerileriniz varsa bu becerilerinizi kullanarak bir iş kurabilirsiniz. Güzellik hizmetleri, muhasebecilik, avukatlık, masörlük vb. hizmetleri seçebilirsiniz. Genel masrafları düşük olan bu işleri evinizden etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

9 – Bakım veya tamir hizmetleri

Ekonominin sıkıntılı olduğu dönemlerde size avantaj sağlayacak işlerden biri de Bakım veya tamir hizmetleridir. İnsanlar ekonominin kötü olduğu dönemlerde yeni ev aletleri almak yerine ellerindekileri tamir ettirmeyi tercih ederler. Marangozluk, tesisatçılık, elektrikçilik veya tamircilik yapmak gibi becerileriniz varsa bu işe başlayabilirsiniz. El ilanları ve ağızdan ağza pazarlamaya başlayın.

 

10 – Düğün planlamacısı

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin çoğu düğün planlamacılarından yardım alır. Düğün planlamacılığı zaman alan ve stresli bir iştir. Düğün yerinin ayırtılması, çiçeklerin sipariş edilmesi, fotoğrafçının bulunması, catering, düğün arabası ve balayının organize edilmesi gibi bir sürü hizmet verebilirsiniz. Çiftler bu hizmetlerin hepsine veya bir kısmına ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle esnek olmak için hazırlıklı olun.

Sermaye sıkıntısı olup iş kurmak isteyenler için düşük sermayeyle yapılacak para kazandıracak iş fikirlerini ve fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir