Pedal gücüyle çalışan çamaşır makinesi

Bisiklete binmenin faydaları arasında spor yapmak veya çevre dostu ulaşımdan fazlası vardır. Bugünlerde pedal gücünüzle çamaşır makinenizi, spor salonundaki televizyonu ve hatta çamaşır makinenizi bile çalıştırabilirsiniz. Daha temiz çamaşırlar için pedal çevirerek hem enerji tasarrufu yapın hem de fit kalın.

Cyclean çoğu enerji ve su tüketimli ticari çamaşır makinesinden daha çevrecidir. Sistem oldukça basit tasarlanmıştır ve Alex Gadsden tarafından geliştirilmiştir. Pedal çevirdiğinizde dahili yıkama haznesi elektrik kullanmadan dönmeye başlıyor. Cyclean henüz bir prototip olsa da medeniyetten uzaktaki yerler ve kırsal bölgeler için potansiyeli oldukça yüksek bir sistemdir.

Mekanizma Gadsden’in hurdalık ve çöplüklerden topladığı parçalarla bir araya getirildi. Gadsden eski bir çamaşır makinesi aldı. Daha sonra oturmak için makinenin üstüne bir iskelet ve makinenin arkasını el arabası tekerleğine bağlayan entegre bir kardan mafsalı yaptı. Yapım aşamansın son adımında bisikletin üstüne oturacağı bir iskelet yaptı. Bütün bunları bir arayan getiren Gadsden çamaşırlarınızı yıkayacak ve fit olmanızı sağlayacak çevre dostu bir çamaşır makinesi geliştirmiş oldu.

Çevreci girişimcilere özel çevre dostu yeşil iş fikirlerilerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir