İşteyken Pedal Gücüyle Elektrik Üretin!

İster televizyonun karşısında pinekleyin ister işyerindeyken bütün gün bilgisayar başında oturmak zorunda olun. Teknolojiyle dolu hayatımız sağlıklı kalmak için vücudumuzun ihtiyacı olan fiziksel egzersizleri yapmamızı engeller. Belçika firması olan We-Watt işyerindeyken, dinlenirken veya oyun oynarken kolaylıkla egzersiz yapabilmenize yardımcı olacak bir ürün buldu. WeBike üç kişinin oturabileceği şekilde konumlandırılmış ve üç tane oturacak olan bir yuvarlak masadır. Masaya oturanlar pedalları kolaylıkla çevirerek elektrik üretiyorlar. Egzersizi ve iş hayatını birleştiren üstelik de enerji üretimi sağlayan başarılı iş bir iş fikri “Webike”.

Avrupa Parlamentosu tarafından yakın zamanda yayınlanan raporda işyerlerindeki fiziksel hareketsizlik nedeniyle oluşan tehlikelerin altı çizilmiştir. Koroner kalp hastalıkları, Tip 2 diyabet ve belli türdeki kanserler aynı zamanda obezite gibi sağlık sorunları bunlara örnektir. Günümüzdeki hareketsiz iş gücü yaşantısı beden hareketlerinin azalmasına neden olmaktadır ve çalışanların günlük çalışma rutinleri egzersiz programlarıyla birleştirilmelidir.

We-Watt, TNO ( Hollanda araştırma firması ) tarafından gerçekleştirilen bir başka çalışmanın altını çizmektedir. Bu araştırmaya göre We-Watt tarafından bulunan WeBike’ın çalışma performansına pozitif etkisi vardır. Harika bir girişimcilik örneği WeBike’ı kullananların hızlı okuma seviyesi %30 oranında gelişmiş, zaman yönetimi daha iyi duruma gelmiş ve zihin yetileri keskinleşmiştir.

Spor salonlarında terleyerek egzersiz yapmak veya öğle yemeği arasında dikkatsiz sürücülerin ortasında bisiklete binerek pedal çevirmek yerine durduğunuz yerde WeBike kullanıp pedal çevirerek spor yapabilirsiniz.

Standart WeBike düzeninde yuvarlak masanın etrafında üç tane oturma yeri vardır. Hepsinin kendi pedalları vardır ve çevirme hareketinden elektrik üretilir. Ana gövde alüminyum ve çelikten yapılmıştır, doğal bir görünüm için sedir ağacı kullanılmıştır. Masanın üstü yüksek basınçlı laminattan yapılmıştır. Her koltuğun önünde interaktif LED ekranlar vardır. Bu ekranlarda insan gücüyle üretilen enerji miktarını ve şarj cihazları için uygun AC gücünü görebilirsiniz.

 

Sistem her koltuktan yaklaşık olarak 30 vatlık elektrik üretmektedir. Kullanıcılar daha fazla pedal gücü ürettikçe LED ışığı daha fazla yanar. ( aletin daha fazla elektrik ürettiğini belirtmek için )

Webike henüz Türkiye’de bulunmuyor. Cesur girişimciler bu girişimcilik ürününün Türkiye’de pazarlamasını gerçekleştirerek güzel paralar kazanabilirler. Bu konuda detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siz değerli okuyucularımız için dünyanın dört bir yanından en yeni iş fikirlerini ve girişimcilik fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir