Pet Shop Açmak

Evcil hayvan sahipleri hayvanlarının yiyecekleri, veteriner bakımları ve tıbbi malzemeleri için yılda milyar dolarlar harcıyorlar. İş kurmak istiyorum diyen hayvan severler için başlangıç maliyetleri çok olsa bile pet shop açmak için en iyi zaman şu an.

 

Pet shop türleri

Aslında pet shopların dört türü vardır: bayilik, perakende satış, online ve bağımsız sahiplik. Eğitim, el kitapları ve faaliyet sürecince alınacak olan her türlü destek bayilik almanın avantajları arasındadır. Bayilik almak için en az 25,000 TL’nizin olması ve dört haftalık eğitimi tamamlamanız gerekir. Bununla birlikte girişimcilerin çoğu yalnız çalışmak ve kendi dükkanlarının sahibi olmak isterler. Bu sayede reklam, işletme politikaları ve ürün seçimlerine kendileri karar verirler. Ayrıca isterseniz ultra lüks veya tümü doğal ürünlerden oluşan niş bir pazar seçebilirsiniz. Başlangıç için fazla harcamak istemiyorsanız online olarak çalışabilir ve malzeme perakendecisi olabilirsiniz.

 

Pet shop açmanın maliyeti

Pet shop açmanın maliyeti oldukça değişkendir. Ürünleri toptancıdan alıp satanların maliyetleri 15,000 TL ve 30,000 TL arasında değişir. Hayvan üretimi yapanların maliyetleri en az 30,000 TL’den başlamaktadır.

Diğer iş kurma girişimlerinde olduğu gibi evcil hayvan dükkanı açarken de iş planı hazırlamanız gerekir. İş planınız idari özet, pazar analizi, firma tanımı, kuruluş ve yönetim, pazarlama ve satış yönetimi, hizmet ve ürün seçimi, finansman ve ekleri kapsamalıdır. Zaman yatırımı burada oldukça önemlidir ve uzun zaman alır. İş planı hazırlama yazılımı veya şablonu alabilirsiniz. İş planını bitirdikten sonra bu planı bankalar, kredi kooperatifleri veya melek yatırımcılar gibi olası yatırımcılara götürmelisiniz.

 

Pet shop açmak için gerekenler

Pet shop açmadan önce ofisinize masalar, sandalyeler, bilgisayarlar ve kağıtlar alın. İşletmenizi trafiğin yoğun olduğu yerlerde açmaya çalışın. İnsanların en çok neyi talep ettiğini araştırın. İşletmenizi yönetmeye başladıktan sonra zamanınızın çoğunu en son çıkan evcil hayvan ürünlerini araştırmaya ayıracaksınız. İmalatçılar, pazarlamacılar, fuar organizatörleri, evcil hayvan kuruluşları ve medya çalışanlarını ile iyi ilişkiler kurun. İyi ilişkiler kurmanız işletmenizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Personel almalı,  maaş bordrolarını ayarlamalı ve personelinizin sigortasını yatırmalısınız. Muhasebe ve yasal işlemler için bir avukat ve bir muhasebeci ile anlaşmalısınız. Daha büyük işletmelerin depo kiralaması gerekir. Evcil hayvan dükkanınızın ve hizmetlerinizin tanıtımını yapmak için internet sitesi açmalısınız.

 

Pet shop açmak karlı mı?

Doğru adımları attığınız takdirde çok karlı bir işe sahip olabilirsiniz. Kazancınız açacağınız dükkan türüne ve büyüklüğüne bağlı olarak değişecektir. Evcil hayvan işinden kazanç elde etmenin en iyi yolu küçük bir dükkan açarak ve birkaç personel alarak küçük ölçekli başlamaktır. Büyümeyi ilerleyen zamanlarda planlayın.

Aradığı işi bulamayan ve yeni bir iş sahibi olmak isteyenlere en kazançlı iş kurma fikirlerini ve iş kurulacak en iyi sektörleri sunmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir