Popeyes Bayiliği Nasıl Alınır?

Popeyes bayilik alabileceğiniz ve size ayrıcalıklı bölgelerde satış imkânları sağlayabilecek bir tavuk restoranıdır. Eğer restoran bayiliği alma konusuyla ilgileniyorsanız Popeyes düşünebileceğiniz restoranlar arasındadır. Diğer restoranlara oranla daha büyük bir başlangıç yatırımı gerektirmesine rağmen yaptığınız yatırım kısa sürede düzenli olarak size geri dönemeye başlayacaktır.

 

Adımlar

Popeyes bayisi açarken minimum işletme gereksinimlerini yerine getirebileceğinizden emin olmalısınız. Bu tür bir bayiliğe kabul edilemeden önce restoran sahipliği veya işletmeciliği konusunda daha önceden en az beş yıllık deneyiminiz olduğunu kanıtlamanız gerekir. Bu alanda sağlam iş deneyiminiz olması sizin için faydalı olacaktır. Eğer daha önceden bayilik anlaşması konularında deneyimliyseniz bu durum sizin lehinize olacaktır.

Popeyes bayiliği açmak için gerekli olan finansal gereksinimlerini kontrol edin. Bu bayilik sistemine dâhil olmadan önce uygun miktarda sermayenizin olduğundan emin olmalısınız.  En az 500.000 USD’lık net varlığınız olmalı ve bunun 250.000 USD’lık kısmının likit varlık olması gerekiyor.

Yatırım sermayenizi veya finansmanınızı garanti altına alın.  Popeyes’dan bayilik alarak iş kurarken büyük miktarda sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Örneğin Popeyes yatırım maliyeti; restoranın yerine, tipine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte 500.000 USD+ KDV ‘den başlamaktadır.

İşletmeniz için gerekli olan işyeri açma ruhsatını, izinleri ve sigortaları alın. Genel mali sorumluluklar ve mal zararlarını kapsayan sigorta poliçesi de almanız gerekebilir. İşletmenize personel alacağınız için işçilerin sigorta işlemlerini de halletmek zorundasınız.

Popeyes restoranınız için çalışanlarınızı işe alın. Olası çalışanları belirleyebilmek için başvuru formları hazırlayın ve doldurtun. Daha sonra adayların işletmeniz için uygun olup olmadıklarını anlamak için geçmişlerini kontrol edin.  Adaylarla görüşmeler yapın ve iyi çalışacağına inandıklarınızı işe alın. Çalışanlarınızı işe aldıktan sonra ilgili kurumlara bilgi vererek sigortalarını başlatın.

 

İpuçları

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yerleri seçmelisiniz. Diğer işletmelere yakın olmak isteyebilirsiniz fakat diğer tavuk restoranlarına yakın olmayan bir yer bulmaya çalışmalısınız.

 

Uyarılar

Popeyes’den kanıtlanmış bir iş modeli satın alsanız bile yine büyük miktarda paranız risk altındadır. Kazanç elde edebilmeniz birkaç yıl sürebilir.

 

Popeyes Bayilik Şartları

Restoranınız binanın giriş katında ve toplam kapalı alan en az 300 m2 büyüklüğünde olması gerekmektedir.. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. . Eğer restoranı bir AVM içinde açmak isterseniz aranan büyüklük 120 m2′ dir.

Bayiliğe giriş bedeli olarak 40 bin USD‘yi gözden çıkarmalısınız. Toplam bayilik bedelinin de 500 bin USD + KDV olduğunu tekrar belirtmekte fayda var.

Bayilik başvuru formu için tıklayınız.

Web sitesi: popeyes.com.tr
İletişim: (212) 310 66 00

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir