Porsche sahibi zengin genç benzin parası için yol kenarında eşarp satıyor

Çin’in genç ve sonradan görme zengini garip davranışı ile haberlere konu oldu. Birkaç gece önce, fiyakalı yeni Porsche’undan indi ve yoldan geçenlere eşarp satmak için kaldırıma üstünkörü bir tezgah açtı. Yanında ona satışlarda yardımcı olan bayan arkadaşı da vardı.

Etraftan geçenler bu duruma oldukça şaşırdı ve ne olduğunu anlayamadılar. Genç çocuk durumu şöyle açıkladı: “Eşarp satıyorum çünkü arabama benzin alabilmek için para kazanmam lazım.” Muhabirlere ailesi ona pahalı bir araba hediye ettiğinde,  benzin parasını sormanın aklına gelmediğini söyledi. Kız arkadaşı para kazanmanın yanı sıra girişimcilikle ve iş dünyasıyla alakalı deneyim kazanmak istediklerini belirtti.

esarp-satan-zengin-genc-1esarp-satan-zengin-genc-2

Bu hikayeye baktığımızda sorumluluk sahibi genç bir adam görüyoruz ancak herkes böyle düşünmeyebilir. Genç girişimcinin fotoğrafları online olarak yayıldıktan sonra, bazı insanlar bu zengin çocuğu eğlence olsun diye fakir gibi görünmekle suçladılar. Aslına bakacak olursanız bu alışılmamış bir durum değil. Kısa süreliğine fakir hayatını deneyimlemek isteyen zenginler için tasarlanan gecekonduya benzeyen Afrika tatil köyünü hatırlarsınız.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bu genç adam kendini geçindirmek isteyen sorumluluk sahibi bir evlat mı yoksa çarpık bir espri anlayışı olan zengin bir genç mi?

esarp-satan-zengin-genc-3

 

İlginizi çekebilir

Bir süreliğine evsiz ve dilenci olmak ister misiniz?
Zenginlerle  fakirler arasındaki farklar

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir