Saçımı Satmak İstiyorum

saç satmak

Sefiller romanında, Küçük Kadınlar dizisinde bilenler bilir. İnsanlar parasız kaldığı zamanlarda saçlarını kesip satmak zorunda kalmışlardı.

Bu anlattığımız şey hayal değil. Bilim adamları DNA’yı çözdüler ve bir koyun klonladırlar ama hala kelliğe bir çözüm bulamadılar. Her ne kadar peruklar, saç eklentileri ve saç parçaları olsa da insanlar daha iyisine ihtiyaç duyarlar. Saçınızı kesmek gibi bir hevesiniz varsa buklelerinizi keserek iyi para kazanabilirsiniz.

 

Saçlarınızı uzatmaya ve taramaya başlayın

Saçlarınızı kestirmeden önce uzatmalısınız ve taramalısınız. Firmaların çoğu kimyasal işlem görmemiş saç isterler. Bu nedenle saçlarınız boyalı, permalı veya hafif boyalı olmamalıdır. En az 15 cm saçınız olmalıdır.

Saçlarınız temiz, sağlıklı ve parlak olmalıdır. Sigara içmek veya uyuşturucu kullanmak saçınızın sağlığını etkiler.

Unutmayın peruk yapanlar saç uzmanlarıdır ve herhangi bir sorun fark ederlerse saçı direk çöpe atarlar ve bir lira bile alamazsınız.

Alışılmamış doğal renkler her zaman daha pahalıdır. Saçınız ne kadar sağlıklı olursa o kadar çok para kazanırsınız.

Güzel buklelerinizi kesmeden önce peruk satıcısı ile temas kurun ve saç türünüze göre ne kadar para alacağınızı araştırın. Bu sayede saçlarınızı kestirmenize değip değmeyeceğini anlarsınız.

 

Saçları sağlıklı tutmak için birkaç ipucu

Saçlarınızdaki kırıkları belli aralıklarla kestirin. ( her altı veya sekiz haftada bir kırıkları aldırmak en iyisidir ancak çok fazla aldırmayın )

Unutmayın sağlıklı beden demek sağlıklı saçlar demektir. Saçlarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız kalsiyum ve protein almanız gerekir.

Saçlarınızı akşamları yıkayın ve gün içinde maruz kaldığınız kimyasallardan kurtulun.

Saç kurutma makineleri, saç maşası, saç spreyi ve diğer saç ürünlerinden kurtulun. Bu ürünler saçınızı kurutur ve saçlarınızın kırılmasına neden olur.

Saçlarınızı fön makinesiyle kurutmak yerine havluyla kurutun.

Geceleri ve sabahları saçlarınızı örmeniz harika buklelerinizin olmasına yardımcı olur hem de saç maşasının vereceği zararları da ortadan kaldırmış olursunuz.

Kendinizi fazla kaptırıp saçlarınızı günde iki kereden fazla taramayın ve tararken iyi kalite bir tarak kullanın.

Biberiye yağı, sedir ağacı yağı, ardıç meyvesi yağı ve lavanta yağı gibi yağlar saçınızın nemini korur. Saçlarınızı nemlendirmek için yağları gece saçınıza uygulayın ve saçınızı örün. Bu sayede gece uyurken saçlarınızı kırılmaz.

Doğal yollara başvurun. Arpa suyu ve yumurtanın beyazı harika bir saç şekillendiricisidir.

 

Saçlarınızı pazarlamaya başlayın

Yeni ürününüzü pazarlayın. Saçlarınıza karşılık size ödeme yapacak internet sitelerini araştırın. İnternet üzerinde perukçuların yaptığı bir sürü reklam vardır. Siz de saçınızla ilgili ilan verecekseniz ilanınız aşağıdakileri kapsamalıdır:

Temiz ve doğru fotoğraflar ( daha çok saçın uzunluğunu gösteren )

Saçın uzunluğunu, rengini, kalitesini ve türünü içeren açıklamalar

 

İletişim bilgileri

Çok fazla bilgi vermenize gerek yoktur mümkün olduğunca basit tutun. Sizinle iletişim kuranlarla etkili cevaplar verin.

Saç arayanlar sadece perukçular değildir. Diğerlerinin henüz girmediği pazarlara girerek saçınızı pazarlayın. Kuaförlük okullarında gerçek insan saçına ihtiyaç vardır ve hatta bazı kaliteli boya fırçaları insan saçından yapılır.

Rehberleri karıştırın ve kuaför salonlarını ve kuaförlük okullarını araştırın. Bazılarını arayın ve saçınız için ne kadar ödeme yapacaklarını öğrenin. İlan detaylarını burada da kullanmayı unutmayın. İnsanlar saçınızın durumunu, uzunluğunu, rengini, kalitesini ve türünü bilmek isteyecektir. Araştırma vaktinizi alabilir ancak karşılığında alacağınız ödeme büyük olacaktır.

 

Saçımı ne kadar satabilirim?

Saçınızı satarak kazanacağınız para birkaç kritere göre değişecektir. Saçınızın uzunluğuna, sağlığına,tipine ve rengine göre kazanacağınız para ortalama olarak 300 ile 1.000 TL arasında olacaktır.

 

Saçımı bir an önce satmak istiyorum ne yapmalıyım?

Saçlarını bir an önce satmak isteyenler saçlarıyla ilgili detayları belirterek ve herhangi bir iletişim adresi(mail adresi vb.) bırakarak yazımıza yorum yapabilirler. İhtiyaç sahipleri size bu sayede kısa bir zamanda ulaşabileceklerdir.

Acil paraya ihtiyacı olan ya da saçlarını nasıl olsa kestirecek olup bundan ek gelir elde etmek isteyen herkes saçlarını satabilir.

Paraya ihtiyacım var ne yapabilirim” diyenler için hızlı ve kolay para kazanma yollarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Satmak istediğiniz saçlarınız icin saçınızın uzunluğu ile fotoğrafını aşağıdaki mail adresine atın. Saçınıza teklif verelim. Eğer fiyatta anlasirsak paranızı havale edelim. Saçı bize kargolayın. Satmak istediğiniz saçlarınızı bekliyoruz.
    sacalisveris@gmail.com

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir