Yüksek Maaşlı İş İmkanı: Denek Olmak

Bir süredir işsiz olan ve acil paraya ihtiyacı olanların özellikle tercih ettiği yüksek maaşlı bir işten bahsedeceğiz sizlere. Son derece ilginç bir iş olan ilaç deneği olmaktan…

Denek olduğunuzda araştırmacılara hayat kurtarabilecek ilaçlar geliştirmeleri konusunda yardımcı olursunuz ve bunun karşılığında da para kazanırsınız. Her zaman ilginç ve yüksek maaşlı bir işinizin olmasını mı istediniz? O zaman deneklik tam size göre demektir.

Testler hastanelerde yapılır. Denekler hafta sonları hastanede geçirmelerine veya düzenli doktor ziyaretlerine gitmelerine karşılık bir sürü para kazanır. İşte bunu nasıl yapacağınız:

 

Nasıl denek olunur?

Test grubu türünüzü belirleyin: kilo verme ilaçlarından kan inceltici ilaçlara kadar herkes için uygun bir sürü tıbbi test vardır. bazı çalışmalara sadece sağlıklı katılımcılar alınır. Herhangi bir rahatsızlıktan acı çekiyorsanız yeni tedavilerin araştırılmasına yardımcı olmak için denek olabilirsiniz.

İlgili çalışmalar için araştırma yapmak: Google araştırması yaparak çevrenizdeki test fırsatlarını bulabilirsiniz. Araştırmanızı yaparken “denek” veya “ilaç araştırmaları” gibi terimleri kullanın. Rehberleri ve online eleman ilanlarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Araştırmanızı daraltın: araştırmanızı daralttıktan sonra sizin için uygun birkaç firma bulabilirsiniz.

Belli hastalıklarınız veya engelleriniz varsa ilk etapta bunlarla ilgili olan çalışmaları araştırabilirsiniz. Sağlık çalışmalarına göre sağlıklı bir insansanız yeni ilaçların yan etkilerinin araştırıldığı kontrol gruplarına girebilirsiniz.

Çalışma için başvurun: ilginizi çeken birkaç çalışma bulduktan sonra firmaların başvuru protokollerini takip ederek çalışmaya kaydolun. Başvuru yapılan kurum genellikle birkaç gün içinde sizi arar ve telefon mülakatı yapar. Telefon mülakatını geçerseniz uygunluğunuza karar vermek için sizi çağırırlar.

Görüşme öncesi: “sağlıklı” çalışmalara başvuru yaptıysanız gerçekten sağlıklı olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Sigara içiyorsanız, uyuşturucu veya alkol kullanıyorsanız çalışmaların çoğundan elenirsiniz. Diskalifiye edilecek maddelerden kurtulmanız için birkaç hafta verebilirler.

Telefon mülakatından geçmek: iyi bir telefon görüşmesinin birinci kuralı dürüst olmaktır. Görüşme esasında araştırmacı tıbbi geçmişinizi öğrenmek için size çeşitli sorular soracaktır ve gizlilik politikasından bahsedecektir. Bu adımı geçerseniz sizi inceleme için arayacaklardır.

İncelemeden geçme: bu noktada araştırmacılar sizin bu çalışma için tamamen uygun olduğunuzdan emin olmak isterler ve bu nedenle bir sürü inceleme yaparlar. İdrar örneği, kan alma, EKG vb. gibi testler yapılabilir. İnceleme esnasında katılacağınız çalışmayla ilgili detaylı bilgi verirler ve çalışmanın kurallarını ve risklerini anladığınıza dair bir belge imzalamanızı isterler.

Bekleme: incelemeler tamamlandıktan sonra size bekleme listesinde olduğunuzu veya çalışmaya kabul edildiğinizi söylerler. Çalışmaya kabul edilirseniz evinize gidip beklemenizi isterler. Daha sonra çalışmanın nerede gerçekleşeceğini ve test protokolü ilgili kuralları söylerler.

 

Maaşım ne kadar olacak?

Herhangi bir vasıf gerektirmeyen işleri düşündüğümüzde denek olmak, son derece yüksek maaşlı işlerden biridir. Denek olduğunuz araştırmalara ve süreye bağlı olarak aylık 2 bin – 4 bin TL arasında değişen rakamlarda bir maaşınız olabilir.

Unutmadan söylemekte fayda var, denek olarak başkalarının hayatını kurtarabileceğiniz gibi kendi sağlığınızı da riske atmış olursunuz. Ancak tabii ki istediğiniz risk faktörünü seçmek kendi insiyatifinizdedir.

“İşsizim, iş arıyorum” diyenler ve kolay yoldan para kazanmak isteyenler için yüksek maaşlı işleri ve iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir