Saçınızı Satarak Para Kazanın!

Uzun saçlarınız var ve ekstra paraya mı ihtiyacınız var? Saçlarınızı satarak 300-1000 TL arasında değişen miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Özellikle acil paraya ihtiyacınız varsa ya da saçlarınızı zaten kestirmeyi düşünüyorsanız saçlarınızı nakite dönüştürmenin zamanı gelmiş demektir. O sebeple saçlarınızı nasıl satabileceğinizi açıkladığımız bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Zorluk derecesi: Kolay

Gerekli zaman: Değişken

 

Saçlarımı nasıl satabilirim?

1– Saçlarınızın bu iş uygun olup olmadığını belirleyin. Alıcılar sağlıklı, boyasız ve 25 cm veya daha uzun saçları alırlar. Saçlarınız boyalıysa, beyazlamışsa, permalıysa veya sigara içiyorsanız alıcılar saçlarınızı almak istemeyebilirler.

2– İnternette saç alan kişilerle iletişime geçin. Saç satın alan kişileri, saç satışı konularındaki yorumlardan kolaylıkla bulabilirsiniz.

3- Saçınızın özelliklerini yazın. Satış şansınızı artırmak için saçınızın resimlerini farklı açılardan çekin. Belirtmeniz gereken birkaç özellik:

  • Saçınızın uzunluğu
  • Saç renginiz ve saç şekliniz ( kalın telli mi, düz mü veya kıvırcık mı? )
  • Saç bakımı alışkanlıklarınız ( saçlarınızı ne sıklıkta yıkarsınız? Fön makinesi veya düzleştirici gibi saç şekillendirme ürünleri kullanıyor musunuz? )
  • Yaşam tarzınız hakkında detaylar (sigara veya içki içiyor musunuz? Düzenli besleniyor musunuz?)

 

Aklınızdan çıkarmayın: Yaptığınız bu listenin saçlarınızın sağlıklı ve güzel olduğunu vurgulaması gerekir.

Teklif fiyatı belirleyin. Adil bir piyasa fiyatı verebilmek için diğer satıcıların fiyatlarına bakın. Saçınızı sizinkiyle benzer nitelikleri taşıyanlarla karşılaştırmanız gerektiği unutmayın. Aksi taktirde uygun hesabı yapamazsınız.

Saç satışına başlayın. Bir alıcıyla anlaşma yaptıktan sonra saçınızı kesin ve alıcının belirlediği adrese gönderin. Kendinizi korumaya almanız gerektiğinden ödeme elinize ulaşmadan saçınızı göndermeyin.

 

İpuçları

Online satış yaparken kimliğinizi saklı tutmanızı tavsiye ederiz. Tam adınızı kullanmayın ve alcıların cevaplarını yanıtlamak için ayrı bir e-posta alın.

Uzun saçlar daha değerlidir. Saçınızı satmayı düşünüyorsanız öncelikle uzatmaya çalışın.

Her gün yıkanan saçlar alıcıların gözünde daha az değerlidir.

 

Saçlarınızı satmanıza yardımcı olabiliriz

Yazımıza satmak istediğiniz saçlarınızın özelliklerini belirterek yorum bırakabilirsiniz. Bu sayede alıcılar saçlarınız özelliğine göre size fiyat teklifinde bulunacaklardır. Size ulaşabilecekleri bir mail adresi yazmayı unutmayınız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir