Sahibini Takip Eden Akıllı Bavul

Bu yeni akıllı bavul sayesinde ağır yükleri taşımak yakında tarihe gömülebilir. İsrail şirketi NUA Robotics tarafından tasarlanan bu “akıllı” bavul  nereye giderseniz gidin peşinizden geliyor.

Bavulun çalışma sistematiği ise kısaca şöyle:  Önce bluetooh aracılığıyla telefonunuzdaki uygalamayla bağlantı kuruyor, ardından sahip olduğu bir kamera sayesinde sizi gözden kaçırmadan takibe başlıyor. Çantaya bakmadığınız zamanlarda birinin onu kapıp kaçmasını önlemek için de bir hırsız alarmına sahip ve ayrıca tüm teknolojik cihazlarınızı şarj edebilmeniz için bavulda yedek bir pil bulunuyor.

 Akıllı Bagaj

NUA Robotics’in kurucusu Alex Libman: “Sensör ağını, bilgisayarlı görmeyi ve robotu birleştiriyoruz. Bu yüzden eğer bizim uygulamamızı indirip, “beni takip et” butonuna tıklarsanız bavul özel kullanıcıyı tanıyacak ve takibe başlayacaktır.” diyor.

 Robotics Akıllı Bagaj

Akıllı bavul hala test aşamasında olsa da 1 yıl içerisinde müşterilerle buluşması planlanıyor. Eğer bavul başarısını kanıtlarsa Bluetooth eşleşme teknolojisini süpermarketlerdeki alışveriş sepetleri gibi diğer birçok objeyi de otomatikleştirmek için kullanmayı düşünüyorlar. Bu inovatif iş fikrinin özellikle engelli bireylerin ve yaşlıların hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştıracağa benziyor.  Girişimci Libman, “Herhangi bir nesne hem akıllı hem de robotik olabilir” diyor ve ekliyor: “Robotları gündelik hayatın içerisine dâhil etmek istiyoruz.

 Robotics'in Akıllı Bagaj Prototipi

Teknolojik iş fikri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Ağır bir bagajı taşımak tam anlamıyla bir işkencedir ve NUA akıllı bavulları bu işkence bir son verebilir, ancak bavulun merdiven gibi zorlu engellerin üstesinden nasıl geleceği bir merak konusu.

 

İlginizi çekebilir

Hayatınızı kolaylaştıran akıllı ürünler
Çığır açan iş fikirleri nasıl bulunur?

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir