Sipariş Verdiğiniz Kitap 1 Saatte Kapınızda!

Dünyanın dört bir yanından en yenilikçi ve başarılı iş fikirlerini araştırmaya ve sizlere sunmaya devam ediyoruz. Yeni kurulan NearSt, hızlı dağıtım hizmetiyle yerel kitapçılara olan ilgiyi artırmak istiyor.

NearSt Londralı bir startup. Şirketin amacı sipariş verdiğiniz kitabı bir saat içinde size teslim etmek. Bu sayede dilediğiniz kitabı hemen okumaya başlayabilir ve internetteki kargo sürecinden kurtulabilirsiniz. NearSt sisteminde kullanıcılar istedikleri kitabı, ev adreslerini girerek araştırabiliyorlar. Böylece yaşadıkları bölgede kitabın mevcut olup olmadığını öğrenebiliyorlar. Kitap belirtilen semtte bulunuyorsa bisikletli kuryeler aracılığı ile bir saat içinde kitaba kavuşabiliyorlar.

Şimdilik yaklaşık 40 kitapçı bu platforma üye olmuş durumda ve sayı her geçen gün artıyor. NearSt, satıştan %6’lık bir pay alıyor. Özellikle yeni açılan kitapçılar için müşteri çekme konusunda eşsiz bir fırsat sunan bu sistem, aynı zamanda Amazon gibi perakende devlerine rakip olmaya çalışıyor. NearSt’nin kurucu ortağı Nick Brackenbury, İngiliz The Guardina gazetesine verdiği demeçte şöyle diyor: “Yakınlardaki bir mağazadan sipariş verip alışveriş yapmanın her zaman online alışveriş yapmaktan daha kolay ve hızlı olduğunu düşünüyoruz.”

Ne dersiniz bu tarz bir iş fikri ülkemizde de hayata geçirilebilir mi?

 

İlginizi çekebilir

Online bir iş kurup uyurken de para kazanmaya ne dersiniz?
Yaratıcı İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir