Soyunma kabinlerindeki akıllı aynalar!

Uniqlo giyim mağazası, akıllı ve ısıya duyarlı aynalar kullanarak tüketicilerin hareket halinde iken termal enerjilerinde meydana gelen değişimleri gözlemliyor.

Soğuk kış günleri için alışverişe çıktığımızda kıyafet alırkenki birinci önceliğimiz aldığımız kıyafetin bizi soğuktan ne kadar koruyup koruyamayacağıdır. Buradan yola çıkan bir giyim mağazası yaratıcı bir girişime imza attı.

Savvy perakende zinciri  akıllı teknoloji ürünlerini günden güne artırarak, müşterilerin mağaza deneyimlerini daha zevkli bir hale getiriyor. Geçmişte bunu Hirsh ve Mann’ in icat ettiği, müşterilerin hangi hardal çeşitlerinden hoşlandıklarını ortaya çıkaran akıllı kaşıklarda görmüştük. Şimdi ise Japon perakende zinciri Unique, müşterilerin soyunma kabinlerinde kıyafetlerini denediklerinde vücut sıcaklıklarındaki değişimin görülmesine yardımcı olan akıllı aynalar yapmaya karar verdiler.

Akıllı aynalar termal bir kameraya bağlı ve tüketici soyunma kabinine herhangi bir heattech kıyafeti ile girerse bu kıyafetin üzerindeki RFID çipi bu kamerayı aktif hale getiriyor. Sonrasında müşteriler kıyafetleri denemeye başladığı zaman bu kıyafetler ile etkileşiminden dolayı yükselen vücut ısılarını aynada görebiliyorlar. Böylece kış aylarında alacakları kıyafetlerin kendilerini ne kadar sıcak tutup tutmayacakları konusunda bir ön fikre sahip oluyorlar.

Sizce mağazalar başka ne gibi akıllı teknolojileri kullanarak müşterilere benzersiz deneyim yaşatabilirler?

 

İlginizi çekebilir

Yenilikçi akıllı ürünler
İlham veren girişimcilik fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir