Cildinizi Analiz Edip Size Tavsiye Veren Akıllı Ayna

Geliştirilen bu yeni ayna, yüzünüzü analiz ederek müdahale edebilmeniz için, size en uygun ürünleri öneriyor.

Günümüzde birçok farklı alanda akıllı teknolojiler üretiliyor. Bunlardan bazıları, hava durumuna göre hareket eden havalandırma ve duyma engelliler için geliştirilen sinema gözlükleri. Şimdi ise, Tayvan menşeili elektronik firması HiMirror, akıllı teknolojiler ile satış stratejilerini bir araya getirmenin yolunu buldu.

Şirketin geliştirdiği HiMirror Mini Premium, sadece yüzünüz yansıtan bir akıllı ayna değil, aynı zamanda onu analiz ederek ihtiyacınız olan uyarılarda bulunabiliyor. Ayna, bir adet kamera ve analiz motoruna sahip. Bu analiz motoru kırışıklıklar, çizgiler, koyu halkalar, koyu ya da kırmızı lekeler, geniş gözenekler, ten rengi ile ilgili sorunlar ve kuruluk gibi sorunları belirleyebiliyor. Kullanıcılar ürün ile birlikte “My Beauty Box” adlı arayüze de bağlanıyor. Bu arayüz kullanıcılara, kullandıkları ürünlerin işe yarayıp yaramadığı hakkında gerekli bilgileri veriyor. Uygulama ayrıca, belirlediği cilt durumuna göre size ürün tavsiyesinde de bulunuyor. Önerilen ürünler Amazon, SkinSafe ve HiMirror veritabanlarından çekiliyor.

Yenilikçi iş fikri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Ayna ayrıca kullanıcının Google Takvim, Facebook Instagram ve Spotify hesapları ile de bağlantı halinde. HiMirror firması CEO’su Simon Chen, bu aynanın, eşini etkileyebilecek ve kullanmak isteyebileceği bir akıllı teknoloji geliştirmek istediği için ortaya çıktığını belirtiyor. Firma henüz önerilerin nasıl belirlendiği ya da üreticilerin kendi ürünlerinin ayna tarafından önerilmesi için para ödeyip ödemediği konusunda bir açıklama yapmadı. HiMirror Mini Premium’un 300 dolar gibi bir fiyatla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

İlginizi çekebilir

En Yeni Akıllı Ürünler
Yeni İş Fikirleri
Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir