Akıllı Ayna Naked, 3 Boyutlu Tarama Yaparak Vücut Şeklinizi Analiz Ediyor!

Fitness takip cihazları kullanan kişilerin kilo vermesine yardımcı oluyor, fakat kullanıcıların kaybettiği yağ veya edindiği kas oranını göstermiyor.

3 boyutlu tarama teknolojisini kullanan bu yeni inovasyon, vücut şeklinizin, ölçülerinizin, yağ oranınızın ve kilonuzun takibini yaparak fitness yolculuğunuzun hangi noktasında olduğunuzu size gösteriyor.

Naked 3D Fitness Tracker, 3 boyutlu tarama teknolojisini kullanan bir ayna. Kendi ekseni etrafında 360 derece dönen levhanın üzerine çıplak olarak çıkıp aynanın karşısına geçtiğinizde bütün vücut verileriniz toplanıyor.

Naked Labs’in kurucularından ve CEO’su olan Farhad Farahbakhshian şu ifadeleri kullanıyor: “Fitnessta ölçülmeye değer tek şeyin süreç olduğuna inanıyoruz. Naked 3D Fitness Tracker ile insanlar vücutlarının her bir noktasındaki değişikliği ânında görebilecekler. Naked 3D Fitness Tracker, kullanıcılara 3 boyutlu vücut modelleri üzerinden süreçlerini göstererek bu kişilerin fitness ve sağlık hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor.“

Silikon Vadisi merkezli ekip, yaptıkları fiziksel aktivitelerin sonuçlarını düzenli olarak gören kişilerin fitness programlarına daha sadık kaldıklarını düşünüyor.

Farahbakhshian sözlerine şöyle devam ediyor: “ Deneme sürümümüzü kullanan kişilerden bir tanesi kas kütlesini artırmak isterken bir başkası ise kilo vermeyi ve sağlıklı olmayı hedefliyordu. Ürünün deneme sürecinde birkaç hamile kadını da kullandık. Aynayı kullanarak her ay vücut takibi yapan hamile kullanıcılarımız, hamilelik sürecinin vücutlarını nasıl değiştirdiğini gözlemleyebildiler. Ürünümüzü kullanan herkes, vücutlarındaki fiziksel değişimi görebilmekten büyük bir mutluluk duydu.”

Gelelim bu akıllı aynanın nasıl çalıştığına… Naked levhasının üzerine çıkıldığında levha, tarayıcıyı etkinleştirerek kendi ekseni etrafında dönmeye başlıyor. 20 saniye içinde 360 derecelik tur tamamlanıyor ve vücudun 3 boyutlu taraması yapılmış oluyor.

Naked’ın belleği ve dört çekirdekli Intel işlemcisi taramanın hızlı, doğru ve kolay biçimde yapılmasını sağlıyor. Elde edilen veriler, kablosuz olarak ilgili uygulamaya aktarılıyor ve gerçekler bütün “çıplaklığıyla” gözler önüne seriliyor.

Ürünün akıllı telefonlarda veya tabletlerde yer alan uygulamasında vücutlarının 3 boyutlu modelini gören kullanıcılar, sağlık ve fitness hedefleri hakkında daha ayrıntılı bilgiye kavuşuyorlar. Ayrıca, uygulamada bulunan ısı haritası teknolojisi sayesinde kullanıcılar vücutlarındaki günlük, aylık ve yıllık değişimleri görebiliyorlar.

Her değişikliği göstermek için farklı renk kullanıldığı için kilo verilen ya da kas alınan bölgeler kolaylıkla ayırt edilebiliyor.

Naked, kullanıcılarına kendi seçtikleri özel tarihler arasındaki vücut değişim süreçlerini de gösteriyor.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek ürünün nasıl çalıştığıyla ilgili daha somut bilgi alabilirsiniz:

Mühendis ve eski fitness antrenörü olan Farahbakhshian, insanların vücutlarını normalde olduğundan farklı şekilde gördüklerini gözlemledi.

Farahbakhshian’a göre kilo fazlası olan insanlar bunu kabul etmiyor veya yeme bozuklukları olan zayıf biri sağlıklı olduğunu zannederken aslında vücudunda yeterli oranda yağ bulunmuyor.

Mühendis son olarak şunları söylüyor: “Gözler sorunlu bölgelere odaklanma konusunda harika bir iş çıkarıyor. Eğer dikkatli olmazsanız vücudunuz biçimsiz bir hâl alabilir. İşin ucu bir kez kaçınca motive olmak zorlaşabilir. Naked, insanlara vücutlarındaki gerçek süreci ve değişimi bütün “çıplaklığıyla” gösteriyor.”

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
Giyilebilir Teknoloji Sektöründeki Yenilikler
Avatar

Yazar : yeni bir iş

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir