Taze sebze ve meyvelerin ömrünü uzatan girişim ürünü

Gıda sektörüyle ilgilenen girişimcilere özel iş fikirlerini ve girişimcilik örneklerini araştırmaya devam ediyoruz. Phresh’in gıda koruyucuları kullandığu organik pudra ile bakterileri yok ederek besinlerin ömrünü bir aya kadar uzatabiliyor.

Gıda sektörü hala yüksek oranda israfa neden oluyor. Bu israfların büyük bir bölümü de evlerde oluşuyor. Alınan gıdaların çoğu, ürün bozulduktan sonra çöpe atılıyor. Organik meyve ve sebzeler, koruyucu madde içermedikleri için uzun süre taze kalamıyor. Ancak İsrail ve Çin menşeili Phresh isimli bir şirket geliştirdikleri iş fikri ile ürünlerin daha uzun süre taze kalmasını amaçlıyor.

Phresh, geliştirdiği food protectors(gıda koruyucu) adlı mutfak cihazıyla meyve ve sebzelerin bir aya kadar taze kalmasını sağlıyor. Bu cihaz içerdiği güçlü ve bitki özlü organik bir pudra ile besin maddelerinin bozulmasına neden olan bakterilere karşı savaşıyor.

Kickstarter’da iş fikirlerini hayata geçirmek için destek kampanyası düzenleyen şirket, 30.000 doların üstünde destek aldı. Ayrıca firma kullandıkları pudranın organik ve hatta yenilebilir olduğunu vurguluyor. Küçük torbacıklarda gelen pudralar zaman geçtikçe yayılıyor. The food protectors pudra torbacığının yenilenmesi gerektiğinde renk değiştiren küçük bir led ekrana da sahip.

Firma, birçok ailenin ürünlerini kullanarak her yıl yüzlerce dolar tasarruf edebileceğini ileri sürüyor. Şirketin atık besin hesaplamalarına göre, 2 yetişkin ve 2 çocuktan oluşan bir aile food protectors kullanarak yılda yaklaşık 130 dolar daha az gıda harcaması yapabilir.

Başarılı iş fikrinin aşağıdaki tanıtım videosunu da izlemenizi öneririz:

Danimarkalı bir süpermarketin yalnızca kullanma tarihi geçmiş gıdalar sattığını görmüştük. Phresh’in sunduğu yenilik sizce süpermarketlerde kullanılabilir mi?

 

İlginizi çekebilir

Gıda Sektörü İş Fikirleri
Tasaruf Etme ve Para Biriktirme Yolları

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir