Gıdaların taze olup olmadığını gösteren cihaz!

İnsanların çoğu yediği gıdaların sağlıklı ve yeterince taze olup olmadığı endişesi duymaktadır. Bu yazımızda sizlere, insanları tam da bu endişeden kurtarmak için hayata geçirilen harika bir iş fikrinden bahsedeceğiz sizlere.

Tüketiciler konu gıda olduğunda daha titiz ve telaşlı olurlar. Daha önce gıdaların organik olup olmadığını tespit eden Lapka sensör kitini görmüştük. Bugün size başka bir girişimcilik projesinden bahsedeceğiz.  Kitle fonlaması arayışında olan Peres isimli bu yeni sistem taşınabilir sensör ve akıllı telefonları kullanarak gıdaların sağlıklı olup olmadığını kontrol ediyor.

Peres gıda çürümeye başladığında açığa çıkan sıcaklığı, nemi, amonyak seviyesini ve uçucu organik bileşikleri tespit etmek için sensörler kullanıyor ve elektronik koku algılayıcı gibi hareket ediyor. Kullanıcılar bu el cihazını kontrol etmek istedikleri gıdanın yanına koyuyor ve düğmeye basıyor. Daha sonra cihaz gıdanın ne kadar taze olduğunu gösteren sonuçları renk kodlu grafikler biçiminde akıllı telefona gönderiyor. Cihaz burun veya gözle yapılan kontrollerden daha net okumalar yapıyor. Evlerde veya endüstriyel mutfaklarda rahatça kullanılabilen cihaz gıdanın taze olup olmadığını tespit ediyor.

Indiegogo‘da finansman arayışında olan cihazın ön sipariş bedeli 120 dolardı ve kampanya 31 Mayıs’ta bitti. Cihaz pazara girdiğinde satış bedelinin 150 dolar olması bekleniyor. Peres veya benzer cihazlar gıda zehirlenmesinin önüne geçecek gibi görünüyor.

Girişimcilik ürünü hakkında detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gıda sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimcilere özel gıda sektöründeki en yenilikçi fikirleri ve girişimcilik haberlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir