Teknolojik Can Yeleği Giyen Kişinin Konumunu Belirliyor!

Ahti X1 adlı can yeleği, şişirilip giyildikten sonra bir cep uygulaması, zaman damgalı olarak giyen kişinin bulunduğu yer hakkında bilgiler veriyor.

Daha önce, sonradan can yeleğine dönüşen bir tişörtten bahsetmiştik. Bu tişörtü giyen kişi suya değidği anda, tişört can yeleğine dönüşüyordu. Ahti X1 marka can yeleği ise bünyesindeki uygulama sayesinde, giyen kişinin güvenliği için zaman çizelgesine dayalı olarak kişinin yer bigilerini ve seyahat yönünü cankurtaranlara bildiriyor.

Can yeleği şişer şişmez zaman damgalı yer bildirimi gönderimi başlıyor. Bunun dışında yeleğin üzerindeki LED ışıkları, giyen kişinin geceleri ve kötü havalarda rahatlıkla görülebilmesini sağlıyor.

Yelek şiştikten sonra bir dizi kavrama noktası, giyen kişinin batmasını önlemek için su üzerinde kaldırma kuvveti yaratıyor. Uygulama cankurtaranlara ayrıntılı harita, su sıcaklığı, rüzgâr hızı ve sudaki kişinin suda kalma süresini içeren bilgiler gönderiyor. Uygulama ayrıca can yeleğindeki pil ömrünü izliyor ve herhangi bir arıza olduğunda ya da donanım güncellemesi gerektiğinde kullanıcıya haber veriyor.

Endüstri tasarımcısı Mats Lönngren’ye ait inovatif iş fikri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Kişisel güvenliğie ilişkin daha hangi tür gözüpek teknoloji harikaları var acaba?

Web Sitesi: www.aivan.fi

İletişim: info@aivan.fi

 

İlginizi çekebilir

Jetgiller Sayesinde Gerçeğe Dönüşen 8 Teknoloji
Teknoloji Sektöründeki Trend İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir