Trambolin İşi Kurmak Kazandırıyor!

Düşük sermayeli karlı bir iş mi arıyorsunuz? Öyleyse trambolin işi tam da aradığınız iş olabilir.

Sadece 10 bin TL’den başlayan kuruluş maliyetleri ile siz de kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Trambolin işi yapmayı düşünüyorsanız birinci adımınız diğer girişimcilerin yaşayarak öğrendiği hataları önlemek olmalıdır.

 

 

Neden trambolin işine girmeli?

Son zamanlarda trambolin merkezlerinin popülaritesi hızla artıyor. Ülkemizde trambolin sektörü son 5 yılda belli bir büyüme ivmesi yakalamış durumda. Rekabet oranının da oldukça düşük olduğu sektör, bünyesinde bakir ve keşfedilmeyi bekleyen fırsatlar barındırıyor. Ülkemizde geçmişi eskiye dayanmadığı için kurulan ilk trambolinler çocuklara yönelikti. Ve bu çocuklar büyüyor ve genç olduklarında da trambolinden kopmak istemiyorlar. Ancak kendilerine yönelik trambolin parkı bulma konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Bu sebeple gelecek yıllarda gençlere ve büyüklere yönelik trambolin parklarına daha çok ihtiyaç duyulacak. Bir girişimci olarak bu pastadan büyük bir dilim kapmak istemez misiniz?

 

Trambolin işine nasıl başlanır?

Bu işe girmeye karar verdikten sonra sıra, cevap bulmanız gereken kritik sorulara gelecektir. Bu sorulardan bazıları:

  • Ne tür bir trambolin parkı kuracağım? Hedef kitlem kimler olacak?
  • Trambolin parkımı nerede kuracağım?
  • Trambolin parkımı kurmak için ne gibi ekipmanlara gerek duyacağım ve bu ekipmanları nereden, nasıl temin edeceğim?
  • Gerekli izinler ve alınması gereken belgeler neler? Resmi işlemleri nasıl halledeceğim?
  • Tüm bunlar için ne kadar bir sermayeye ihtiyaç duyacağım? Yeterli sermayem var mı? Yoksa nasıl temin edebilirim?
  • Trambolin işimde fiyatlandırma nasıl olacak?
  • Yeni işimi nasıl pazarlayacağım?
  • Rakiplerimin durumu ne? Nasıl rekabet edeceğim?

Bu sorulara tatminkar cevaplar verdikten sonra harekete geçebilirsiniz.

 

Trambolin parkınız için iş planı hazırlayın

Herkese uyan bir iş planı mı arıyorsunuz? İyi şanslar… çünkü böyle bir şey yok. Bununla birlikte en etkili planları belirli iş planı unsurlarına değinmelidir. İş planı nasıl hazırlanır öğrenmek istiyorsanız lütfen tıklayınız.

 

Rakipleri araştırın

Trambolin parkınızı açmadan önce bulunduğunuz yerdeki rekabetin ne durumda olduğunu araştırmanız gerekir. Girmeyi düşündüğünüz pazardaki rekabet ne durumda? Rekabet çetinse trambolin işinizi başka bir yerde açabilirsiniz veya tamamen farklı bir iş deneyebilirsiniz.

 

Pazara çalışın

Trambolin işi kurmak istiyorsanız bu işi yapmakta veya daha önceden yapmış olan birileriyle konuşmanız size büyük avantaj sağlayabilir. Bu sayede size maddi zarar ve zaman kaybı yaşatacak yanlışların önüne geçebilirsiniz.  Yalnız yerli rakiplerin size vakit ayırmayacağını aklınızdan çıkarmayın. Potansiyel rakipleriniz neden böyle bir şey yapsınlar ki?

Diğer taraftan farklı bir şehirde trambolin işi yapan biri sizinle konuşmak isteyebilir. Aslına bakacak olursanız size tavsiyeler vermekten memnuniyet  bile duyabilir. Sizinle deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak isteyecek mümkün olduğunca çok işletme sahibi ile görüşmeye çalışın.

 

Var olan bir trambolin parkı almayı düşünebilirsiniz

Sıfırdan bir trambolin parkı kurmaktansa var olan bir trambolin parkı almayı düşünebilirsiniz. Neden mi?

Var olan bir trambolin parkını almanın çeşitli nedenleri vardır:

Başlangıç geliri: Alacağınız trambolin parkının belli bir müşteri kitlesi ve kazancı bulunacaktır. Sıfırdan bir iş kurduğunuz zaman kara geçmeniz aylar alabilir.

Operasyon verimliliği: İyi bir trambolin parkının teknik açıdan hiçbir eksiği  yoktur ve gerekli tüm ekipmanları vardır

Sermaye avantajı: Var olan bir işi finanse etmek yeni bir işi finanse etmekten daha kolaydır.

 

Bayiliği reddetmeyin

Bayilik alırsanız ve başarılı bir markadan ve geçmiş performanslardan faydalanırsanız başarılı olma şansınızı da arttırırsınız. Trambolin işinize başlamadan önce hayatınızı kolaylaştırması açısından iyi bayilik fırsatları olup olmadığını değerlendirmenizde fayda vardır.

 

Trambolin parkı açma maliyeti

Maliyet kurmak istediğiniz trambolinin büyüklüğüne ve bu trambolini kuracağınız şehir ve bölgeye göre değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple ortalama maliyet 10 bin – 50 bin TL arasında olabilmektedir. Kurmak istediğiniz iş hakkında detaylı bilgi verdiğiniz takdirde, uzmanlarımız sizin için sağlıklı bir maliyet hesaplaması yapacaklardır.

 

Ne kadar kazanırım?

Trambolin işletmelerinin kazançlarını baz alacak olursak aylık net kazancınız 3 bin – 15 bin TL arasında değişecektir.

 

Trambolin işindeki riskleri gözardı etmeyin

Trambolin doğası gereği riskli bir fiziksel aktivitedir. Trambolinler yüzünden yaralanan birçok insan vardır. İşinizi ve aynı zamanda kişisel mal varlığınızı korumak için trambolin parkınızın kapılarını açmadan önce sigortacınız ile ciddi bir görüşme yapmalısınız. Sağlam bir mali sorumluluk sigortası trambolin işine giren her girişimci için olmazsa olmazdır.

Kendinizi bireysel sorumluluklara karşı korumak istiyorsanız trambolin işinizi limited şirket olarak kurabilirsiniz. Limited şirket her derde deva değildir ancak davalar olduğunda eviniz ve kişisel birikimleriniz gibi varlıklarınızı korumanızı sağlar.

Az sermaye ile ne iş yapabilirim diyen girişimcilere özel yüksek kazançlı iş fikirlerini ve cazip yatırım fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir